Zarządzanie podwykonawcami to wątek szczególny, bo każdy traktuje perspektywę współpracy z innymi podmiotami dość indywidualnie. Najczęściej dotykana kwestia to poufność informacji oraz ich właściwe wyselekcjonowanie.
Chcemy automatyzować procesy w swojej organizacji, ale przecież często ich nierozłącznym aspektem jest współpraca z kimś kto uzupełnia nasze działania. Czasem dzieje się to ze względu na dystans jaki nas dzieli od klienta, innym razem wiąże się to z rozszerzeniem kompetencji. Dlatego właśnie ten wątek uznaliśmy za szczególnie ważny dla użytkowników Warranticonu.
Ważnym aspektem jest elastyczność i konfigurowalność, bo z zastosowanie FSM – Warranticon sprawdza się nie tylko w firmach świadczących serwis i korzystających z outsourcingu, ale również wśród tych firm, które potrzebują rozdzielić i pogrupować użytkowników np. względem lokalizacji. Wówczas dane, jakie po zalogowaniu w systemie, zobaczy użytkownik będą w pełni uzależnione nie tylko od jego roli, ale także powiązanych podmiotów – czyli na przykład klientów.
Zaawansowana kontrola w prostej formie. Czyli jak to działa w praktyce?
Firma która zakupiła licencję na 50 użytkowników systemu Warranticon, ma możliwość podzielenia się dostępem do systemu innej firmie – współpracującej jako np. podwykonawca. Jeżeli sytuacja wygląda tak, że podwykonawca wspiera nas w obsłudze tylko jednego klienta, możemy te dwa podmioty powiązać ze sobą.
Dzięki temu jeśli nasz podwykonawca będzie otrzymywał informacje o nowych zadaniach od danego klienta, a jednocześnie będzie mógł korzystać z wielu zasobów jakie w naszym systemie są utrzymywane. Ale – co najważniejsze w tym przypadku, dane którymi nie chcemy się dzielić z podwykonawcą – np. o innych kontrahentach z którymi współpracujemy, nie będą udostępniane.
Co dokładnie usprawniamy dzieląc się systemem z podwykonawcą?
Po pierwsze optymalizujemy czas pracy, bo wszelkie ważne informacje, podwykonawca znajdzie w systemie, po zalogowaniu. Podwykonawca może jednocześnie samodzielnie rozliczyć zadanie jakie wykonuje, oraz zarejestrować uwagi, jakie pojawiły się podczas rejestracji zadania. Może jednocześnie zapoznać się z dokumentacją, charakterystyką, czy innymi zasobami jakie są dostępne w kontekście konkretnego produktu czy usługi jaką świadczy.
Po drugie komunikacja staje się znacznie szybsza, a oszczędność pracy operatora (lub dyspozytora serwisu) zyskuje w sposób istotny. Praca ogranicza się do kontroli, a nie przepisywania i rejestrowania wątków uzyskanych od podwykonawcy.
Zaczynamy Tworzyć mikrospołeczność w oparciu o rozwiązanie systemowe, czego perspektywa rozwoju jest olbrzymia.
Zachęcamy do zapoznania się z mechanizmami wspierającymi zarządzanie podwykonawcami w Warranticonie, a w przypadku sugestii lub preferencji chętnie poznamy alternatywne opinie.
Subskrybuj
Bądź zawsze na bieżąco z nowościami z Warranticon
Połącz swój zespół z Warranticon!
Poznawaj nowości i bądź zawsze na bieżąco