MagazynPakiety

WMS – Inventory Management System – wsparcie w zarządzaniu magazynem

4 Min

Warehouse Management System (WMS) – to kategoria systemów, które posiadają zaimplementowany standard pracy na magazynie. Zarządzanie gospodarką magazynową to przede wszystkim, takie czynności, które w każdym momencie pozwalają nam skontrolować stan magazynowy produktów, ich lokalizację na regale lub w sklepie, a to wszystko wzbogacone o odpowiednie narzędzia.  

Koordynacja ruchu na magazynie


Warranticon – został wyposażony w serię modułów standardu WMS – których wybór jest uzależniony od preferencji użytkownika.

 • Funkcjonalności podstawowe WMS – to m.in.:
  • możliwość tworzenia dokumentów magazynowych (WZ, PZ, RW, PW, MM):
   • Wydanie Zewnętrzne,
   • Przyjęcie Zewnętrzne,
   • Rozchód Wewnętrzny,
   • Przyjęcie Wewnętrzne,
   • Przesunięcie Między Magazynowe;
  • możliwość automatycznego generowania dokumentu WZ w toku procesu sprzedaży np. paragon, faktura;
  • możliwość katalogowania produktów w obszarze:
   • kart produktowych – cechy wspólne dla wszystkich produktów;
   • produkty – które należąc do określonej karty przyjmują serię wartości wspólnych rozszerzonych o informacje indywidualne dla danej serii produktów;
  • możliwość oznakowania towaru automatycznie generowaną etykietą z kodem kreskowym lub kodem QR;
  • możliwość wyszukiwania towarów i dokumentów z użyciem czytnika kodów kreskowych;
 • Funkcjonalności rozszerzone WMS – czyli:
  • zaawansowane zarządzanie lokacjami magazynowymi, poprzez tworzenie i oznakowywanie określonych lokacji (np.: regał, półka, paleta, paczka;
  • możliwość kompletowania i dekompletowania zestawu np.: palety lub paczki;
  • możliwość wykorzystania kolektora danych np.: do szybkiego przemieszczania towaru na magazynie, lub do wykonania procesu kompletacji, zgodnie ze ścieżką ustaloną przez magazyniera.

Warranticon Inventory Management

WMS w Warranticon

Najnowsze artykuły z kategorii WMS

Integracja Magazynu z …

Dzięki rozbudowanym mechanizmom integracji systemu Warranticon – możliwa jest automatyzacja „magazynu” z zewnętrznymi systemami takimi jak np.: ERP (Subiekt GT, Fakturownia, itp.), systemy eCommerce (Shopify, PrestaShop itp.), czy platformy market place (Zalando, Allegro itp.). Integracja systemu pomaga wyraźnie zoptymalizować i usprawnić wiele procesów pod względem czasu poświęcanego na wykonanie wybranych czynności, lub kosztów związanych z utrzymaniem dodatkowych pracowników. 

Przykładem praktycznym, jest chociażby sytuacja w której firma posiada centralny system magazynowy i wiele punktów sprzedaży. W takim przypadku integracja pozwala na szybkie aktualizowanie celowych stanów magazynowych np. na platformie Allegro, gdy produkty sprzedają się na innej platformie. Integrując magazyn zabezpieczamy firmę przed utratą korzyści w postaci możliwości sprzedania większej ilości produktów klientowi, który akurat korzysta z jednej z dostępnych platform.

Magazyn w standardzie WMS – to nie tylko opcja niezbędna dla sprzedaży towarów, ale również usług.  

Warranticon, jako jeden z niewielu systemów dostępnych na rynku posiada zaawansowany mechanizm Magazynów Wirtualnych – który wspomaga procesy związane z wynajmem lub wypożyczaniem produktów zaawansowanych technicznie – charakteryzowanych unikalnym numerem seryjnym.
Warranticonn

Magazyn Fizyczny, a Magazyn Wirtualny

Magazyn fizyczny – to taka przestrzeń magazynowa, za którą odpowiedzialność inwentaryzacji spoczywa na firmie będącej właścicielem magazynu i towarów na tym magazynie. Warranticon to system, który w tym obszarze udrażnia kilka ważnych scenariuszy operacyjnych.

 • Gdy firma wynajmuje bądź wypożycza swój towar – wówczas technicznie ten produkt jest środkiem trwałym, który powinien znajdować się na stanie magazynu fizycznego, ale realnie po wypożyczeniu, może znajdować się u konkretnego kontrahenta. Warranticon wprowadzając standard Magazynu Wirtualnego, pozwala użytkownikowi szybko zweryfikować, gdzie konkretny produkt został wypożyczony, a jednocześnie stale go amortyzować i inwentaryzować na magazynie.
 • Gdy firma serwisuje produkt złożony technicznie – wówczas produkt nie pojawia się na naszym fizycznym magazynie i nie podlega procesom handlowym, a jedynie serwisowym. Funkcjonalność Magazynu Wirtualnego – pozwala nam na wprowadzenie produktu do obsługi technicznej w obszarze czynności np serwisowych (moduły FSM).

 

 

Warranticon jest dedykowanym narzędziem dla logistyki i procesów po-sprzedażowych, marketing oraz promocja – powinna być odseparowana od systemów magazynowych.
Warranticon


Magazyn pod kontrolą. Ale jak to rozpocząć?


Wdrożenie systemu magazynowego wymaga odpowiednich prac przygotowawczych, ale nie musi być wcale, aż tak skomplikowane. Warranticon został przygotowany w taki sposób, aby szybko rozpocząć jego użytkowanie, a można to zrobić szybko poprzez jeden z mechanizmów startowych:

 • Pliki import / export – to oczywiście najbardziej rozpowszechniona metoda, ale obarczona sporym ryzykiem błędów użytkownika. Warranticon udostępnia możliwość pobrania pliku CSV / XLS, celem jego uzupełnienia i wprowadzenia ponownie do systemu, celem wygenerowania odpowiedniego dokumentu PZ lub PW.
 • Integracja z silnikiem eCommerce – to najciekawsze rozwiązanie, gdy użytkownik dotychczas nigdy nie korzystał ze standardów WMS – a jedyny magazyn prowadził na platformie sklepu internetowego. Integracja automatycznie zainicjuje utworzenie kart produktowych i utworzy pierwsze dokumenty PW. Od tej chwili mamy komplet informacji rozszerzony dodatkowo o historię zamówień, kontrahentów i statusu dotychczasowych transakcji (więcej np.: Integracja z Shopify, Integracja z BaseLinker).
 • Integracja z ERP – jeżeli użytkownik korzysta już z systemu magazynowego, którego funkcjonalności potrzebuje rozbudować, wówczas automatyczna integracja działa dwustronnie – Warranticon zaimportuje stany magazynowe oraz karty katalogowe z zewnętrznego systemu – a następnie każdy ruch w Warranticon będzie odpowiednio powielony w ERP (- więcej informacji np.: Integracja Subiekt GT).

 

Integracje w systemie Warranticon

Charakterystyka wybranych integracji z systemami zewnętrznymi

Jak zacząć, co zmienić, jak zaplanować działania?

To pytania wcale nie tak oczywiste, dlatego zachęcamy do sprawdzenia gotowych mechanizmów, lub do rozmowy w celu wypracowania dedykowanych funkcjonalności. Chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem i kompetencjami, bo wraz z wzrostem sprzedaży naszych klientów, popularność i zainteresowanie naszym systemem wzrasta. 

Napisz do nas.


   

  Zostaw nam informację poprzez wypełnienie powyższego formularza. Skontaktuje się z Tobą nasz konsultant, który poprowadzi proces weryfikując potrzeby i oczekiwania.

  Zapraszamy jednocześnie do zapoznania się z serią informacji na naszym portalu, które dotyczą zagadnień #magazyn.

  Related posts
  eCommercePakiety

  Hello Shopify! Pakiet Startowy dla platformy Shopify

  2 Mins read
  Shopify to silnik sklepów internetowych, który w bardzo szybkim tempie zdobywa uznanie użytkowników. Jest to jednak wyłącznie platforma eCommerce, która w pewnych…
  eCommerceMagazyn

  Jak wybrać kolektor danych?

  2 Mins read
  Kolektory danych to urządzenia, bez których ciężko wyobrazić sobie płynną pracę magazynów oraz sprzedaży detalicznej. Zastosowanie kolektora danych Kolektor danych nazywany inaczej…
  eCommercePakiety

  Dla sklepów eCommerce - system wsparcie sprzedaży online i stacjonarnej

  4 Mins read
  Pakiet eCommerce to całe spektrum funkcjonalności, które mają wpływ na szybkość obsługi zamówień. Prowadząc sprzedaż internetową, najistotniejsze jest to, aby klient tak…