
Gdy mówimy o usługach serwisu, często warto spojrzeć na zasady ich świadczenia. Firmy, które funkcjonują już dłużej na rynku, docierają do momentu w którym okazuje się, że usługi oparte o długoterminowe umowy są nie tylko bardziej efektywne, ale również bardziej opłacalne.
Umowa to seria zależności i warunków oraz obowiązków względem konkretnych warunków. Gdy obejmujemy opieką serwisową duże ekosystemy produktów potrzebujemy precyzyjnie je inwentaryzować, bo co się stanie gdy mamy 100 maszyn uregulowanych umową X, 200 umową Y, a 300 umową Z, a 150 nie objętych umową u tego samego klienta? Chaos informacyjny i natłok zleceń może spowodować, że stracimy kontrolę.
System serwisowy Warranticon to w pierwszej kolejności możliwość stworzenia rejestru umów i przypisania do nich poszczególnych urządzeń. Fakt tego, że produkt jest pod opieką serwisową będzie demonstrowany w wielu miejscach, a co najważniejsze podczas obsługi zgłoszenia i podczas jego rozliczania.
Wsparcie w podejmowaniu decyzji o tym czy zgłoszenie powinno zostać rozliczone niezależnie czy wpisuje się w zapisy umowy to bezcenna wskazówka, gdy patrzymy na rentowność świadczonych usług. Natomiast kolejne wyzwanie pojawia się podczas rozliczania umów w procesie cyklicznym.
Nie ważne czy rozliczeniu podlega czas pracy serwisu IT, czy ilość wydruków generowanych przez drukarki, każda umowa posiada swoje unikalne założenia. Ilość godzin wsparcia IT, czy ilość wydruków w abonamencie może mieć różne wartości względem ostatecznego rozliczenia i często ten moment jest zmorą Departamentów Obsługi Klienta.
Gdy raz na miesiąc musimy okiełznać 500 drukarek u jednego klienta lub zebrać wszystkie akcje serwisowe licząc czas pracy informatyków, których stawki roboczogodziny pracy są uzależnione od ich poziomu specjalizacji – narażamy się na ryzyko wielu pomyłek, zarówno ludzkich jak i kalkulacyjnych.
Tu z pomocą przychodzi moduł rozliczania umów w systemie Warranticon, który w zasadzie obsłuży proces automatycznie i kompleksowo, a czynnik ludzki zostanie zminimalizowany. Jak to się dzieje w praktyce … opowiemy szczegółowo w kolejnych wątkach na naszym blogu.
Warszawski serwis motoryzacyjny
27 października 2020 at 14:37
A jaka jest różnica między rozliczeniem zgłoszenia i rozliczeniem umowy?
Alan
27 października 2020 at 14:40
Rozliczenie zgłoszenia może zostać podłączone pod obowiązującą umowę lub nie. W momencie gdy rozliczamy samo zgłoszenie jako oddzielnie płatne, nie jest ono inwentaryzowane i uzależniane od miesięcznego abonamentu, czy ryczałtu jaki gwarantujemy w kontekście świadczonej umowy. Rozliczenie umowy bazuje na warunkach i parametrach rozliczeniowych, np. ilość wykonanych wydruków.