Oferta dla ...Serwis

System dla serwisu

4 Min

Kompleksowe, zintegrowane rozwiązanie do zarządzania serwisem w chmurze. Rozwiązanie, które porządkuje działania operacyjne związane z naprawami zlecanymi przez klientów, budując jednocześnie bazę wiedzy o serwisowanym produkcie oraz usprawniając komunikację z klientem.

Poszukujesz rozwiązania, które usprawni Twój serwis? Jaki program do serwisu?

 • Jeżeli chcesz porozmawiać i skonsultować swoje potrzeby skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – kliknij tutaj.
 • Jeżeli chcesz wcześniej poznać możliwości Warranticon w kontekście zarządzania usługami serwisowymi poniższy opis będzie właściwym początkiem.

warranticon serwis krotka lista

Automatyzacja procesów serwisowych – program do obsługi zleceń serwisowych

Jak najczęściej wygląda sytuacja firm serwisowych, których usługi zyskują coraz większą uwagę, lub których usługi nie docierają do realizacji z powodu braku właściwej komunikacji? To pytanie, które warto odnieść w stosunku do swojego serwisu.

Niemalże standardem jest już automatyczna komunikacja – czyli informacja zwrotna do klienta, która następuje natychmiast po wpłynięciu zgłoszenia. „Drogi kliencie, przyjęliśmy Twoje zgłoszenie i możesz je monitorować online wpisując właściwy numer zgłoszenia”. To pierwszy krok do tego, aby klient nie szukał rozwiązania w innym serwisie, bo jeżeli już do Ciebie trafi i otrzyma informację, że sprawa jest w toku, to najpewniej poczeka na rozwój wydarzeń.

Natomiast to oczywiście nie jest koniec automatyzacji, a dopiero początek. System Warranticon – dzięki integracji z Twoją pocztą elektroniczną, przyjmie wezwanie od klienta i poinformuje o tym klienta, natomiast do operatora będzie należała właściwa klasyfikacja zgłoszenia lub jego odrzucenie.

Kluczowe mechanizmy systemu serwisowego

Wielokanałową obsługa klienta Planowanie i optymalizacja harmonogramu Zarządzanie gwarancjami i umowami
Logistyka zwrotów i napraw Zarządzanie wiedzą Zarządzanie częściami serwisowymi
Serwis wspomagany IoT Predykcyjna obsługa techniczna Zintegrowane API

Każdy serwis będzie miał swoje indywidualne potrzeby związane z charakterystyką serwisowanego produktu, ale jeżeli podlega on procesom serwisowym, wówczas na pewno będzie również podlegał procesom gwarancyjnym. Gwarancja to jeden z kilku dedykowanych mechanizmów wbudowanych z Warranticon, który pozwala moderować serwis i reklamacje, natomiast kolejnym takim procesem jest potrzeba wykonywania przeglądów okresowych, najczęściej ujmowanych w formie SLA z tytułu umowy z klientem.

Zarządzanie gwarancjami oraz przeglądami okresowymi to funkcje opracowane w modułach FSM – czyli Field Service Management. Jeżeli więc poszukujesz miejsca w którym zarejestrujesz produkty serwisowane przez Twoich inżynierów Warranticon będzie właściwym narzędziem ponieważ z pewnością zetkniesz się z potrzebą inwentaryzacji tych produktów. Takie możliwości daje mechanizm WMS – czyli Warehouse Management System, będący integralną częścią wbudowaną w Warranticon.

Katalogowanie towaru i produktów w magazynie.

Zbudowanie odpowiedniej logiki zarządzania magazynem jest podstawą w planowaniu biznesu. Zarządzamy towarami, które mają różny poziom złożoności i dokumentacji. Może to być produkt masowy, a może to być produkt oznakowany numerem seryjnym, do którego warto jest podejść w sposób szczególnie ostrożny i uważny.

Warranticon posiada unikalną funkcjonalność wpisaną w popularne mechanizmy WMS – czyli możliwość tworzenia magazynów wirtualnych. Taki wirtualny magazyn jest widoczny w rejestrze towarów, ale nie podlega regułom zarządzania gospodarką magazynową. Ma on szczególne znaczenie wtedy, gdy przyjmujemy towar do naprawy, a jest on w serwisie tylko tymczasowo. Również, gdy sprzedajemy towar do klientowi – zniknie on z naszego stanu magazynowego, więc stracimy możliwość jego odnalezienia – tak się wydarzy w większości systemów magazynowych – ale nie w systemie Warranticon.

Każda firma lub osoba prywatna w systemie, może zostać przypisana do jednego lub wielu magazynów wirtualnych, dzięki czemu – poznamy skalę działania naszego serwisu oraz szybko zlokalizujemy produkt i jego historię. Gdy mamy kompletny zasób danych, możemy planować działania związane z harmonogramem interwencji związanych z przeglądami okresowymi oraz stosowaniem właściwej procedury względem produktów na gwarancji.

Planowanie zadań dla inżynierów lub podwykonawców. ️ Jak zarabiać więcej na naprawach?

Zarządzanie zadaniami w systemie Warranticon funkcjonuje w standardzie workflow, gdzie do zgłoszenia od klienta możemy przypisać jedno lub więcej zadań o określonej kategorii, efektem czego będzie automatyczne wygenerowanie tzw.: listy kontrolnej – która będzie wskazówką dla wykonawcy, jakie czynności powinny zostać wykonane, aby skuteczne odpowiedzieć na wezwanie klienta.

Podsumujmy zatem, jakie funkcjonalności wpływają na automatyzację procesu obsługi wezwania serwisowego.

Jakie procedury warto wdrożyć w firmie serwisowej.

 • Rejestruj towary na magazynach fizycznych stosując odpowiednie przesunięcia między magazynami (np. z magazynu głównego do magazynu inżyniera)
 • Przypisuj magazyny wirtualne do swoich klientów (aby utrzymać historię informacji o produktach sprzedawanych klientom)
 • Automatyzuj komunikację z klientem
  • twórz automatyczne odpowiedzi na wpływające wezwania
  • informuj o statusie zgłoszenia podczas jego zmiany
  • udostępnij klientowi „Strefę Klienta” gdzie zapozna się z historią zgłoszeń jakie dla niego obsługujesz
 • Przypisuj zadania do zgłoszeń jakie obsługujesz, planując i przypisując zadania do wykonawcy z wewnątrz lub z zewnątrz Twojej organizacji
 • Charakteryzuj produkty i usługi poprzez definiowanie właściwych kategorii, a następnie twórz automatyczne listy kontrolne dla określonych typów zgłoszeń.
  • kontroluj stan realizacji zadań weryfikując na jakim są etapie
  • licz czas realizacji zadania by wykrywać wąskie gardła
 • Znakuj produkty i towary kodami QR lub kodami kreskowymi – aby zwinnie przekierowywać użytkownika na właściwy kanał komunikacji (strefa klienta, sms, telefon)

Darmowy program do obsługi serwisu

Jeżeli zastanawiasz się czy warto zainwestować swój czas i pieniądze w system, który stanie się Twoim codziennym narzędziem pracy, sprawdź, jaki potencjał wynika z wdrożenia standardów FSM. Skontaktuj się z nami, aby rozpocząć ten proces – po 30 dniach zdecydujesz, czy to właściwy kierunek rozwoju.

Chcesz poznać więcej możliwości systemu lub dowiedzieć się jak mogłoby wyglądać wdrożenie w Twojej firmie?
Zapytaj o bezpłatną konsultację

Wypełnij krótki formularz. Przetestuj nas i naszą wiedzę bez żadnych zobowiązań i ryzyka.


  short fsmshort wms

  Więcej o Ediko i Systemie Warranticon – dlaczego tworzymy system dla serwisu?

  • Zajrzyj na stronę firmy Ediko – zobacz spektrum naszego doświadczenia.
  • Tworzymy rozwiązania z kategorii CMMS – do monitoringu urządzeń zaawansowanych technologicznie. Dowiedz się więcej o MPS Satellite – być może idea monitoringu zainspiruje Cię do optymalizacji swoich procesów.
  Related posts
  eCommerceOferta dla ...

  Jak się wyróżnić w branży retail?

  2 Mins read
  Innowacyjne rozwiązania dla branży retail Systemy jakie są poszukiwane w branży retail dotykają bardzo wielu aspektów działalności i stają się coraz bardziej…
  PakietySerwis

  FSM - System Serwisowy z analizą danych IoT

  4 Mins read
  System Serwisowy – dla wymagających przedsiębiorstw. Taka wizja pojawiła się w firmie Ediko Sp. z o.o., która miała wówczas za sobą, ponad…
  IntegracjeModułySerwis

  Automatyzacja na najwyższym poziomie

  2 Mins read
  Chcemy, aby każdy system i rozwiązanie jakiej powstaje w Ediko było wyposażone w algorytmy, które usprawniają pracę. Dlatego właśnie w systemie Warranticon…