Startujemy z mechanizmami dla eCommerce Info

Startujemy z mechanizmami dla eCommerce

26 sierpnia 20210

Tego pewnie nikt z nas się nie spodziewał, ale okazało się, że Warranticon to narzędzie nie tylko dla firm serwisowych, ale również dla właścicieli sklepów internetowych. Rozwinęliśmy kilka ciekawych funkcjonalności logistycznych, które pozwalają na wprowadzenie standaryzacji w procesie przygotowania zamówienia do wysyłki.

 

Integracja Warranticon’u z silnikiem sklepu internetowego, np. PrestaShop – pozwala na przeniesienie ciężaru logistyki do dedykowanego narzędzia. Wydajność działań to określenie konkretnych procesów – np. oznakowanie towaru jaki wysyłamy do klienta.

Kody kreskowe i kody QR

Warranticon posiada serię narzędzi, które pomogą wydrukować personalizowaną etykietę z kodem kreskowym. Taki kod na metce produktu, który może być przeskanowany przez czytnik kodów, pozwala na błyskawiczne odnalezienie produktu w systemie, a w kolejności sprawdzi się świetnie w procesie kompletowania zamówień i przygotowania paczki do wysyłki.

Dlaczego mówimy o kompletowaniu?

Jeżeli Twój sklep zaczyna generować coraz więcej zamówień, a te zamówienia posiadają wiele różnych produktów, warto jest wdrożyć etap gromadzenia towaru przez pracownika. Oczywiście wcześniej „kierownik” przydzieli zamówienia do poszczególnych pracowników, żeby ograniczyć możliwość ingerencji w nie swoje zamówienie. A gdy już zamówienia są przydzielone, pracownik magazynu podczas jednej wizyty na magazynie może zebrać produkty do wielu zamówień weryfikując jednocześnie, czy dobierany jest produkt o właściwej konfiguracji (np. kolor, rozmiar, itp).

Zgromadzone produkty przenoszone są do stanowiska pakowania i tam następuje kolejny etap walidacji. Podczas pakowania pracownik otwiera właściwe zamówienie, aby rozpocząć proces skanowania kodów kreskowych produktów. System podpowie, czy to na pewno jest produkt zgodny z zamówieniem, a po przeskanowaniu wszystkich pozycji zamówienia, pozwoli na przygotowanie listu przewozowego, paragonu, czy dokumentu zwrotu.

Integracja z kurierami dzięki furgonetka.pl

Warranticon zyskał bogatą integrację z mechanizmami furgonetka.pl – dzięki czemu na jednym ekranie zamówienia jesteśmy w stanie przygotować wysyłkę. Klient oczywiście wskazuje kuriera, którego opłaca, ale później cały proces zamówienia dostawy i wygenerowania listu przewozowego leży po stronie pracownika magazynu. Na widoku zamówienia w spójny sposób zaprezentowane zostaną informacje o statusie przesyłki oraz wszystkie szczegóły z tym związane.

Integracja z drukarką fiskalną

… pozwoli na szybkie wystawienie paragonu jednym kliknięciem w systemie. Użytkownik wskaże wcześniej swoją drukarkę, na której chce drukować paragon, a następnie wszystkie informacje o kwocie sprzedawanych przedmiotów powędrują bezpośrednio z Warranticonu na urządzenie fiskalne.

Personalizowany formularz zwrotu – odstąpienie od umowy

To temat wyjątkowo istotny zarówno z perspektywy klienta, który zyskuje możliwość szybkiego i bezproblemowego zwrotu. Warranticon posiada możliwość zaimplementowania dedykowanego wyglądu formularza zwrotu, aby później w procesie powrotu towaru na magazyn wykonać tą czynność błyskawicznie, z uwzględnieniem zwrotu pieniędzy klienta.

 

 

***

eCommerce to zagadnienie wyjątkowo szerokie i bogate w wyjątki, bo wiele produktów sprzedawane jest w sposób indywidualny lub specyficzny. Jednak czynności logistyczne często są podobne lub nawet takie same, więc ich automatyzacja pozwala na uniknięcie błędów, które później są szczególnie czasochłonne względem ich „wyprostowania”

Zapraszamy po szczegóły do zakładki: Funkcjonalności dla eCommerce.

https://warranticon.com/wp-content/uploads/2021/08/shopping-with-warranticon-1280x853.jpg

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie prezentowany przy odpowiedzi. Wymagane pola zaznaczone są gwiazdką *

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

bt_bb_section_top_section_coverage_image