BlogeCommerce

Sprzedaż produktów z numerem seryjnym – dlaczego Warranticon?

1 Min

Popularnym i chyba najbardziej rozpowszechnionym standardem w eCommerce jest sprzedaż produktów w sposób ilościowy, ale istnieją takie produkty, które posiadają indywidualne oznakowanie – czyli na przykład numer seryjny. Taka praktyka ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy za taki produkt trzeba sowicie zapłacić, a to niesie za sobą serię konsekwencji dla sprzedawcy.

Sprzedaż produktów z numerem seryjnym ma zastosowanie szczególnie w przypadku produktów z kategorii hi-tech, ale także w przypadku np. zegarków. Rejestrowanie faktu sprzedaży konkretnego numeru seryjnego pozwoli na inwentaryzację kilku ciekawych informacji, które mogą wpłynąć na lepsze samopoczucie klienta. Pierwszym czynnikiem jest gwarancja, a dokładniej termin jej wygaśnięcia. Klient, który otrzyma od Ciebie lub od producenta gwarancję na produkt, będzie czuł się bezpieczniej, natomiast sprzedawca może dodatkowo „rozszerzyć” swoją sprzedaż.

Warranticon – został stworzony z myślą o produktach, które mogą wymagać wsparcia posprzedażowego – na przykład przeglądów gwarancyjnych lub pogwarancyjnych, a dodatkowo mogą wymagać dokupowania komponentów lub różnego rodzaju akcesoriów, czy materiałów eksploatacyjnych. Specjalnie dla klientów „premium” których posiada sprzedawca, dedykowany jest moduł strefy klienta – w której to strefie możemy podarować klientowi bazę wiedzy o produkcie, którego stał się użytkownikiem, a dodatkowo możemy zaoferować mu dostęp do produktów powiązanych.

Jak wykorzystać fakt sprzedaży produktów z numerem seryjnym?

Co sprawia, że klient pozytywnie lub negatywnie postrzega sprzedającego? Może warto uwzględnić te informacje w procesie obsługi klienta?

Pros

  • +Produkty o istotnej wartości sprzedaży - często kategoria premium
  • +Sprzedając produkty z numerem seryjnym możemy zbudować przywiązanie kupującego do marki poprzez oferowanie dodatkowych usług
  • +Klient nie chce myśleć o terminach gwarancji, czy przeglądów - warto mu o tym przypominać
  • +Szybka reakcja na potrzeby klienta i zapewnienie mu odpowiednich źródeł informacji to szansa na ponowne zakupy podobnych produktów lub komponentów

Cons

  • -Klienci mają problem ze znalezieniem informacji o terminie gwarancji i tracą zaufanie do sprzedawcy, gdy ten utrudnia im procesowanie reklamacji
  • -Drukowane instrukcje obsługi do produktów są często balastem i lądują w koszu. Brak dostępu do instrukcji lub informacji zdigitalizowanej źle świadczy o sprzedawcy lub producencie
Powiązane artykuły
Case StudyeCommerce

VAT-OSS, czyli procedura upraszczająca sprzedaż zagraniczną dla przedsiębiorców

3 Min
Od 1 lipca 2021 roku w życie weszła procedura VAT-OSS, która ma ułatwić przedsiębiorcom sprzedającym towary i usługi na rynkach zagranicznych rozliczanie…
Case StudyeCommerce

Jak skutecznie zwiększyć sprzedaż online? Oto 9 kluczowych wskazówek dla każdego przedsiębiorcy, który chce osiągnąć sukces w e-commerce.

5 Min
W dzisiejszych czasach e-commerce jest jednym z najbardziej rozwijających się sektorów biznesowych, a skuteczna sprzedaż online staje się kluczowa dla sukcesu wielu…
BlogDokumentacja

Jak obliczyć VAT na podstawie faktury? Trzy metody obliczania wysokości podatku VAT.

2 Min
Istnieje klika sposobów na wyliczenie kwoty podatku VAT na wystawianych fakturach. Każdy z nich jest prawidłowy. Zgodnie z przepisami Ustawy o VAT…