Rzutem oka na najważniejsze funkcjonalności systemu. Info

Rzutem oka na najważniejsze funkcjonalności systemu.

13 października 20200

Jak wygląda Warranticon w praktyce dowiemy się tylko wtedy, gdy zaczniemy na nim realnie pracować. Kluczową przewagą systemu jest jego relacyjność – czyli możliwość powiązania wielu kluczowych informacji dla danego widoku.

Zacznijmy od Kontrahenta – czyli firmy którą obsługujemy serwisowo.

Rzutem oka na widok kontrahenta - Warranticon

Można bardzo szybko zauważyć – że już widok karty kontrahenta zawiera w sobie serię istotnych powiązań. Oprócz podstawowych danych firmy takich jak jej nazwa i dane kontaktowe zgromadzonych w nagłówku strony – łatwo zauważyć że widok podzielony jest na kilka sekcji. Taki układ spotkamy w większości modułów serwisu.

Sekcje zostały podzielone tak, aby ułatwić użytkownikowi przejście do poszukiwanych informacji. Dlatego zaczynamy od najważniejszych, czyli wykazu:

 • zgłoszeń i zadań,
 • produktów – które posiada klient,
 • dokumentów – magazynowych, serwisowych, czy finansowych,
 • plików – które zamieściliśmy w formie pdf, doc, zip itp, jako wsad do repozytorium,
 • statystyk – metrycznych, które pozwalają oszacować czy i w jakim trybie pracują urządzenia u klienta.

Opisane powyżej elementy są typowe dla systemów klasy FSM, natomiast sekcja widoczna z prawej strony ekranu może być postrzegana jako namiastka systemu CRM, w którym dostępne są:

 • dane kontaktowe osób – głównie zgłaszających potrzeby serwisowe,
 • lokalizacje – czyli filie, oddziały lub punkty terenowe danego kontrahenta,
 • magazyny – czyli kluczowe dla naszego systemu formy magazynów wirtualnych – dzięki którym udrażniamy możliwość przypisywania środków trwałych do określonych przestrzeni dedykowanych konkretnej firmie
 • umowy – często w przypadku zaawansowanych i mocno wyspecjalizowanych serwisów – kluczowy spis założeń i zasad współpracy z klientem.

Tak ułożony widok pozwala nam szybko zdiagnozować status i ogólną relację naszego serwisu z klientem.

Dodawanie zgłoszenia

Niemal z każdego miejsca aplikacji możemy dodać nowe zgłoszenie lub zadanie serwisowe. Różnica w tych dwóch pojęciach polega na tym, że zgłoszenie inicjuje klient wykonując telefon lub pisząc do nas wiadomość e-mail (źródeł może być oczywiście więcej – szczególnie tych zautomatyzowanych). Ale skupmy się na mechanizmach manualnych.

Mechanizmy dodawania nowych zadań i zgłoszeń mają zaimplementowaną bardzo przyjemną funkcję podpowiadania powiązanych elementów – czyli wystarczy wpisać numer seryjny urządzenia – albo nazwę klienta, aby system wypełnił za nas logiczne elementy formularza, pozostawiając oczywiście możliwość modyfikacji pól zgodnie z sytuacją.

Po dodaniu zgłoszenia widzimy jego indywidualną kartę oraz analogicznie jak w widoku kontrahenta kilka kluczowych sekcji.

Rzutem oka - widok szczegółów zgłoszenia

Jak można szybko zaobserwować – oprócz pełnej transkrypcji wiadomości – jaka w powyższym przykładzie spłynęła do nas w postaci wiadomości e-mail, widzimy także komplet informacji o statusie zgłoszenia – oraz możemy zapoznać się z zadaniami jakie w tym przypadku zostały określone przez dyspozytora, jako niezbędne do wykonania.

Jedno zgłoszenie może posiadać jedno lub kilka zadań powiązanych, dzięki czemu możemy rozbić Jeko realizację na kilka etapów, lub kilku pracowników – wszystko zależy od naszej wyobraźni i potrzeb biznesowych.

Zadanie – workflow proceduralny

Rzutem oka - Widok Zadania

Zadanie – spośród wyżej wymienionych jest elementem o bardzo szerokiej funkcjonalności – bo nie tylko udostępnia możliwość wyświetlenia szczegółów powiązanego zgłoszenia czy produktu – ale także dostarcza wiele przydatnych narzędzi:

 • kluczowe akcje – pozwalają na przesuwanie etapu realizacji zadania,
 • notatki – umożliwiają pozostawienie ważnej informacji dla wykonawców,
 • stempelek – to możliwość wydruku etykiety (co szczególnie przydaje się podczas oznaczania produktu do wysyłki)
 • wydruk zlecenia – czyli dokument, który możemy wydrukować lub pobrać w formie pdf, aby udostępnić szczegóły zadania,
 • podpięcie dokumentów – finansowych lub magazynowych,
 • rozliczenie – czyli chyba najbardziej przydatna funkcja z perspektywy biznesowej – dzięki tej sekcji zarejestrujemy koszty pracy techników, czy wdrożeniowców oraz wykorzystane do obsługi zlecenia produkty, czy usługi.

 

Wszystkie zaprezentowane powyżej widoki – były tworzone z myślą o spójności oraz komforcie pracy z systemem. Efekt to zoptymalizowana ilość czynności jakie wykonuje dyspozytor, logistyka czy biuro obsługi klienta – podczas rejestracji zgłoszeń.

Automatyzacja widoków i spięcie ich z relacyjnie istotnymi modułami pozwala szybko zdiagnozować potencjalne czynności jakie powinny być wykonane, aby działania miały zrozumiały dla wszystkich i powtarzalny schemat.

W następnym kroku podejmujemy działania związane z analizą produktu – który serwisujemy, jak w tym wspiera nas Warranticon – to temat poruszony w kolejnym zapisie Poradnika.

https://warranticon.com/wp-content/uploads/revslider/newspaper_bg2.jpg

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie prezentowany przy odpowiedzi. Wymagane pola zaznaczone są gwiazdką *

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

bt_bb_section_top_section_coverage_image