Zarządzanie Magazynem Info

Zarządzanie Magazynem

Zarządzanie gospodarką magazynową to specjalizacja realizowana przez praktycznie każdą firmę handlową, produkcyjną czy logistyczną. Zawsze do tego celu wykorzystywane jest oprogramowanie klasy WMS – (eng.: warehouse management system) system zarządzania magazynem, który zazwyczaj funkcjonuje niezależnie od rozwiązań typu ERP.

 

 

Różnorodność pomiędzy systemami ERP i WMS powoduje że funkcjonalność niezbędne do sprawnej obsługi i pracy magazynu w systemie ERP nie występuje. I tu jest miejsce na dedykowane rozwiązania klasy WMS.

Warranticon posiada w pełni niezależne mechanizmy zarządzania procedurami magazynowymi, które w wyniku integracji z systemami ERP – współpracują, aby centralizować i synchronizować odpowiednie informacje. W kontekście zarządzania procesami serwisowymi FSM – bardzo istotna staje się kontrola lokalizacji produktu z poziomu jednego systemu – „jeśli nie na magazynie centralnym, to gdzie znajduje się produkt? a co jeżeli produkt, jako środek trwały, został wynajęty innemu podmiotowi lub znajduje się na magazynie podręcznym technika?”

Magazyn Fizyczny, a Magazyn Wirtualny

Zarządzanie usługami serwisowymi, często związane jest z wykorzystywaniem własnych zasobów, które świadczą usługę na rzecz klienta. Takie procesy są często spotykane na przykład w przypadku serwisu kserokopiarek.

Wirtualny magazyn w systemie Warranticon – to funkcja dzięki której możliwe jest stworzenie wirtualnej strefy, w której kumulowane są produkty użytkowane przez naszych klientów. Inwentaryzacja pozwala na jasne rozgraniczenie produktów które powinny znajdować się na magazynie i tych które z perspektywy środka trwałego znajdują się w różnych lokalizacjach terenowych naszych klientów.

Wirtualny magazyn to także możliwość zachowywania czytelnej historii związanej ze sprzedażą produktu, gdzie taka czynność jest potwierdzana dokumentem wydania zewnętrznego i fakturą – co porządkuje logistykę magazynu, ale z perspektywy usług serwisowych, jakie świadczymy na podstawie umowy, nadal jest widoczny w systemie (zintegrowanym z magazynem).

Szybkość dotarcia do właściwej informacji, a także mechanizmy monitoringu uzyskują nowy wymiar, dzięki połączeniu wielu popularnych mechanizmów z tymi innowacyjnymi i „inteligentnymi”

Magazyn rzeczywisty

Większość systemów ERP lub systemów klasy WMS udostępnia funkcjonalności inwentaryzacji stanów magazynowych. Warranticon za pośrednictwem integracji (np. z SubiektGT) pozwala w jednym miejscu tworzyć wszystkie niezbędne dokumenty, a jednocześnie wyraźnie rozbudować parametryzację przedmiotów.

W zależności od typu produktu kontrolujemy jego ilość, numery seryjne, a także konfigurację i czynniki powiązane takie jak:

  • zgłoszenia serwisowe,
  • zadania serwisowe,
  • dokumentację produktu,
  • gwarancję,
  • koszty i rentowność.

Zintegrowane moduły magazynowe w połączeniu z dodatkowymi funkcjonalnościami systemu serwisowego to oczywiście dostęp do mechanizmów:

  • dostępnych on-line oraz z poziomu aplikacji mobilnej,
  • pełna ewidencja magazynowa,
  • i kontrola stanów magazynowych.

 

Bądź na bieżąco

Zainteresował Cię ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera po więcej!

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i możliwościach współpracy? Zapraszamy do kontaktu.

https://warranticon.com/wp-content/uploads/2020/05/warr-ph-fpik-stockuser.jpg

Odpowiedz

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.