Liczniki Info

Gromadzenie danych metrycznych spływających automatycznie w dużych ilościach lub ręcznie w ważnych momentach, to funkcjonalność, która w procesach serwisowych generuje wiele istotnych wniosków. Warranticon został wyposażony w dedykowany moduł wspomagający analizę tych danych oraz ich właściwą archiwizację.

Pracy z zaawansowanymi technologicznie urządzeniami często towarzyszy konieczność monitorowania jego pracy – zdalnie lub ad-hoc. W zależności od typu urządzenia stosujemy właściwą metodologię analizy danych, aby wykryć nieprawidłowości lub odchylenia oraz oczywiście dostosować usługę do potrzeby użytkownika.

Klasyfikacja liczników

Warranticon umożliwia użytkownikowi systemu zainicjowanie procesu gromadzenia liczników oraz określenie jego typu.

 • Typ przyrostowy – pozwala na kontrolę tempa zmiany licznika. Wszystkie urządzenia, których cykl życia uzależniony jest od przebiegu, zabezpieczane są przed możliwością zresetowania ich licznika. Istotny jest cykliczny pomiar pozwalający na określenie czy urządzenie jest użytkowane zgodnie z zaleceniami, aby móc prognozować koszty związane z przeglądami czy wymianą produktu.
  • drukarki – w kontekście ilości wydruków,
  • skanery – w kontekście ilości skanów,
  • pojazdy – w kontekście ilości przejechanych kilometrów,
  • ekrany i telewizory – w kontekście ilości godzin wyświetlania obrazu.
 • Typ spadkowy – najczęściej prezentowany w formie wartości procentowej pozwala określić kiedy następuje zużycie danego materiału, a w konsekwencji konieczność jego wymiany
  • poziom baterii
  • poziom zbiornika paliwa
  • poziom toneru
  • poziom tuszu
 • Typ stały – szczególnie istotny w momencie monitorowania lokalizacji produktów zabezpieczanych przed kradzieżą. Kontrola współrzędnych geograficznych pozwala na podjęcie interwencji, a jednocześnie kontrolę aktualnego położenia produktów.

Analityka danych metrycznych

Poprzez zastosowanie różnego rodzaju mechanizmów analitycznych pozwalających na zaprezentowanie danych metrycznych w przyjaznej formie wizualnej, mamy możliwość szybkiej diagnozy sytuacji. Wykresy liniowe lub kołowe wyposażone w mechanizmy podglądu wartości w określonym punkcie stają się elementem, który przykuwa uwagę użytkownika – a jednocześnie prowokują do podjęcia interakcji w systemie.

Algorytmy automatyczne wyposażone w mechanizmy machnie learning są istotną cechą systemu Warranticon, dzięki której system „uczony jest” tego jak zachowuje się urządzenie w danym momencie swojego cyklu życia. Kontrola trendów związanych z jednym lub z grupą urządzeń w powiązaniu z monitorowanymi zdarzeniami o określonym priorytecie krytyczności, to często „wyzwalacz” dla automatycznego stworzenia zadania.

Automatyzacja bazująca na danych metrycznych to przyśpieszenie wielu procesów operacyjnych, pozwalających na uniknięcie sytuacji w której usługa nie może być wykonana. Jeżeli stan procentowy tonera w drukarce spada w tempie 4% dziennie, to już po 25 dniach powinien zostać on wymieniony. Zatem z odpowiednim wyprzedzeniem należy zaplanować zatowarowanie magazynu i wysyłkę produktu do docelowego użytkownika.

 

https://warranticon.com/wp-content/uploads/2020/05/warr-ph-fpik-bluewoman-1.jpg

Odpowiedz

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.