Lider branży MPS udostępnia własną aplikację serwisową … Info

Lider branży MPS udostępnia własną aplikację serwisową …

13 października 20200

– Rynek jest trudny, oczekiwania klientów coraz większe, a użytkowanie drukarek coraz mniej intensywne. Ilość wydruków spada, a pandemia COVID-19 tylko tą sytuację potęguje. 

Można narzekać i kombinować, ale po co? Czy nie lepiej skupić się na zwiększeniu wydajności i skali działania? 

System Warranticon – przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy mają do czynienia z świadczeniem usług serwisu drukarek i skanerów. Wystarczy popatrzeć jak ważne staje się zagwarantowanie swojej firmie stałych dochodów bazujących na umowach długoterminowych. Budowanie biznesu na jednostkowej sprzedaży „pudełek” to duże ryzyko, które może pogrążyć płynność finansową i całą firmę, gdy na rynku wydarzy się coś niespodziewanego.

Warranticon wspiera dwie kluczowe cechy – rejestrację, kontrolę i automatyczne rozliczanie umów serwisowych, oraz zdalny monitoring sprzętu. To dla ambitnych firm serwisowych niesamowicie ważne elementy działań operacyjnych. Obsługując klienta, który posiada ponad 500 punktów handlowych, a w nim 2 urządzenia drukujące i co kluczowe każdy z tych punktów znajduje się w istotnie oddalonych od siebie miejscach na mapie – chcąc oferować usługę bazującą na umówię za wydruk, mamy duże wyzwanie z każdym końcem miesiąca. Jak szybko pozyskać informacje z wszystkich punktów? Wykonamy 500 telefonów? Zdalny monitoring wydaje się być naturalnym w takiej sytuacji, więc jeśli go mamy – pozyskamy ok 3000 liczników które trzeba odpowiednio przeliczyć. Oczywiście arkusz kalkulacyjny przychodzi z pomocą, ale spróbujcie ogarnąć w arkuszu sytuację w której każda maszyna może mieć inny koszt wydruku, inny ryczałt lub różne stawki najmu. Okazuje się wtedy, że czynność zgromadzenia tych danych i właściwego ich przeliczenia wymaga mocnych kompetencji analitycznych i co gorsza kilku solidnych godzin pracy takiego analityka, aby wysnuć wartość, którą ostatecznie wstawimy na fakturę klientowi. 

Warranticon został zbudowany tak, aby procesy tego typu działy się względnie automatycznie, aby wychwytywał odchylenia i anomalie w licznikach, które czasem potrafią być bardzo niesforne. Odczytanie liczników, zapamiętywanie wartości ostatnich rozliczeń, generowanie raportu rozliczenia i faktury oraz przekazanie jej we właściwe miejsce odbywa się błyskawicznie!

A umowy gwarancyjne lub te które bazują na cennikach serwisowych. Jak wiele firm zapomina o tym, że będąc autoryzowanym serwisem, ma niesamowitą przewagę konkurencyjną i możliwość zarabiania na naprawach gwarancyjnych. 

Połączenie technologii IOT w świecie drukarek i wykorzystanie jej do optymalizacji procesów biznesowych jest czymś co dopiero się pojawia. Skomplikowanie takiej integracji jest o tyle duże, że bazuje na dziedzinie zamkniętej w pojęciu „big data” – które w sumie niepozorne, potrafi nieźle uprzykrzyć życie, szczególnie tym którzy dotychczas wszystko notowali w papierowym notatniku lub ewentualnie w excelu. 

Oddanie do użytkowania aplikacji, która w rozsądnej cenie zastąpi rolę analityka biznesowego i etat jednego telefonistkę lub telefonistki – to moment przełomowy i rewolucyjny. Gdy technologia staje się dostępna i łatwa w konsumpcji, pojawiają się możliwości synergii i rozwoju w dziedzinach, na które nie było czasu lub innych zasobów.

Warranticon – to efekt synergii szczególnie teraz gdy zdalna kontrola i monitoring zyskują miano codzienności, a nie prestiżu. 

https://warranticon.com/wp-content/uploads/2020/10/device-rapair.jpg

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie prezentowany przy odpowiedzi. Wymagane pola zaznaczone są gwiazdką *

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

bt_bb_section_top_section_coverage_image