SerwisZgłoszenia

Kontroluj bilans zgłoszeń serwisowych

1 Min

Czy trend spływających do serwisu zgłoszeń jest rosnący, czy malejący? To pytanie na pozór bardzo łatwe do sprawdzenia, ale w długim okresie czasu, monitorowane zbyt rzadko lub zbyt późno.

Firmie zarabiającej na świadczeniu usług serwisowych zależy na kilku ważnych kwestiach – po pierwsze ilość zgłoszeń powinna być odpowiednio zbilansowana. W branży motoryzacyjnej zarabiamy na przeglądach serwisowych więc chcemy, aby stanowiska były optymalnie „dociążone” . To gwarantuje, że technicy mają pracę do wykonania zatem bardziej prawdopodobne, że są rentowni. Jeśli świadczymy usługi w oparciu o umowy serwisowe, wtedy pilnujemy również górnej granicy ilości zgłoszeń, tak aby koszt ich obsługi nie przekroczył lub był spójny z przychodami abonamentowymi.

warranticon tickets weekly 02

Warranticon prezentuje raporty w odpowiednich miejscach, tak by manager lub kierownik odpowiadający za planowanie pracy widział, czy trend jest zgodny z oczekiwaniami. Oprócz tego zwróć uwagę na poniższy wykres. Wynika z niego, że: 

 • A) maksymalny wolumen obsługiwanych zgłoszeń w tym konkretnym przypadku to 18 zgłoszeń tygodniowo,
 • B) w siódmym tygodniu 2020 roku serwis obsługiwał największą ilość zgłoszeń, a w kolejnych tygodniach było ich zdecydowanie mniej.
 • C) aktualnie pojawiają się tygodnie bez wezwań serwisowych, co może być bardzo niepokojące,
 • D) pierwsze zgłoszenia przypadały na 30 tydzień 2019, więc jeśli założymy że zgłoszenia spływają sezonowo, mamy poważne kłopoty.

Warranticon to system w którym analityka danych odgrywa bardzo istotną rolę, a zwinnie i trafnie ujęte dane na odpowiednich wykresach, to możliwość przekazania dużej ilości informacji na małej przestrzeni graficznej. 

Ilość zgłoszeń to informacja dla kierownika serwisu, dla managerów firmy, a także dla klientów i pracowników. Każda z wymienionych grup interesantów, zwróci uwagę na nieco inny aspekt, natomiast dostępność tych danych stanie się ważnym elementem codziennego planu dnia. 

Potrzebujesz pomocy, podpowiedzi, wskazówek? Skontaktuj się z nami.

  Powiązane artykuły
  Oferta dla ...Serwis

  System dla serwisu

  4 Min
  Kompleksowe, zintegrowane rozwiązanie do zarządzania serwisem w chmurze. Rozwiązanie, które porządkuje działania operacyjne związane z naprawami zlecanymi przez klientów, budując jednocześnie bazę…
  BlogModułyZgłoszenia

  Przyspiesz procesy obsługi i zgłoszeń z systemem ticketowym

  3 Min
  System ticketowy możemy zdefiniować jako proces rejestrowania, zapisywania i rozwiązywania incydentów.
  PakietyZgłoszenia

  System Ticketowy - koordynacja zgłoszeń

  3 Min
  System Ticketowy dla firm w Warranticon – to zestaw funkcjonalności, które w bardzo przejrzysty sposób pozwalają zarządzać zgłoszeniami od klientów i realizować…

  Dodaj komentarz