DokumentacjaIntegracje

Konfiguracja integracji z Shopify – Instrukcja Krok po Kroku

5 Min

Rozpoczęcie pracy na systemie Warranticon zintegrowanym z platformą Shopify, wymaga aktywacji kilku kluczowych mechanizmów. Konfiguracja jest bardzo prosta i jej wykonanie nie powinno zająć więcej niż 15 minut, po uzyskaniu danych logowania do systemu. Poniższa instrukcja – krok po kroku – opisuje te czynności.

Etap 1. Konfiguracja ustawień firmy.

Na początku konieczne jest ustawienie kilku kluczowych parametrów związanych z przedstawieniem danych Twojej firmy.

Rozpocznij od zakładki

Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe

Wybierz z sekcji „Zarządzaj swoją organizacją” opcję edycji, gdzie należy uzupełnić serię pól. Możesz zacząć od wpisania numeru NIP – i wybrać pomarańczowy przycisk „Wypróbuj auto-uzupełnianie”. Dzięki integracji z bazą GUS, Warranticon pobierze dane adresowe i nazwę firmy.

Jeżeli nazwa firmy jest dość długa użyj skrótu. Wypełnij wszystkie pola łącznie z danymi konta bankowego i danymi kontaktowymi. 

W tej sekcji możesz również ustawić avatar – lub logotyp firmy – logo będzie wyświetlane na różnych dokumentach używanych w systemie.

Zapisz ustawienia.

Teraz wykonaj analogiczną czynność dla Podmiotu Organizacji.

W systemie Warranticon możesz wykorzystywać mechanizm wielofirmowości, który pozwoli zaimplementować wiele działalności gospodarczych, jeżeli w jednym systemie chcesz procesować zamówienia z różnych swoich sklepów internetowych. Jeżeli każdy sklep to inna działalność – zdefiniuj je jako podmioty organizacji.

Zrobisz to w zakładce

Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Podmioty Organizacji.
Etap 2. Zdefiniuj magazyn domyślny

Drugi krok to utworzenie domyślnego magazynu fizycznego. Zrobisz to w zakładce

Menu > Magazyn > Magazyny

Kliknij przycisk „dodaj nowe” i określ Nazwę i Kod magazynu – wybierając również podmiot organizacji dedykowany magazynowi. *magazyn możesz przypisać do jednego lub wielu podmiotów organizacji. 

Etap 3. Utwórz użytkownika wirtualnego i przygotuj token

Warranticon to system dla użytkowników realnych i wirtualnych. Sklep internetowy traktujemy jako wirtualnego użytkownika, więc przejdź do zakładki

Menu > Ustawienia > Użytkownicy

i dodaj nowego użytkownika. Sugerujemy określić login/kod jako np.: sklep_pl i zdefiniować pozostałe pola. 

Nasz nowy wirtualny użytkownik będzie wykorzystywał token do wprowadzenia zamówień i wszystkich pozostałych informacji z Shopify. Zatem teraz utworzymy TOKEN.

Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Tokeny i Źródła API > Manager Tokenów

Wybierz opcję tworzenia nowego tokenu. Ekran przeładuje się i zobaczysz nowy wpis w liście tokenów. Przejdź do edycji tokenu – wskaż użytkownika – tego wirtualnego i ustaw typ tokenu jako „Zaawansowany”. Warto jednocześnie wprowadzić opis, który podpowie nam do czego token będzie użyty. 

Teraz wykonamy integrację tokenu z platformą Shopify. Zatem przechodzimy do zakładki

Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Tokeny i Źródła API > Zarządzanie Źródłami API

Klikając w ikonę konfiguracji zobaczymy ekran z logotypem silnika Shopify. Odszukujemy pozycję „Shopify – Ustawienia” i definiujemy następujące pola:

 • API URL (np.)
  • https://twojsklep.myshopify.com
 • API Token
  • shpat_*********************
  • Token należy utworzyć z poziomu panelu administracyjnego Shopify z sekcji APPS > Developer apps. Wybieramy opcję „Create an app” i ustawiamy nazwę np.: Warranticon dla Twój skep, po czym na widoku konfiguracji ustawiamy odpowiednie uprawnienia. Zapisujemy i uruchamiamy opcję „Install APP”. Przechodzimy do sekcji „API credentials” i kopiujemy „API access token”.
 • ShopDomain
  • twojsklep.pl
 • Domyślny kraj + waluta + stawka VAT
  • Ustawiamy zgodnie z preferencjami
 • Reguły aktualizacji i synchronizacji
  • Ustawiamy zgodnie z preferencjami i zaleceniami
 • Mapowanie i dopasowanie
  • Kliknij jeden z niebieskich przycisków aby pobrać dostępne magazyny, statusy zamówień i płatności – powiąż je z parametrami dostępnymi w Warranticon.

Zapisz ustawienia.

Etap 4. Sprawdź katalog produktów, stany magazynowe i listę zamówień w Warranticon.

Jeżeli wszystko przebiegło prawidłowo w ciągu 5 minut od zapisania ustawień powinny pojawić się produkty w katalogu, oraz inicjujące dokumenty magazynowe PW (przyjęcia wewnętrzne). 

Zsynchronizują się również zamówienia, a na ich podstawie powstaną kontrahenci i rezerwacje towarów na stanach magazynowych. Od teraz Warranticon będzie aktualizował ilości dostępnych produktów na Shopify, na podstawie dokumentów magazynowych jakie stworzysz w systemie. 

Etap 5. Kurierzy i Furgonetka.pl

Furgonetka będzie Twoim pośrednikiem w przekazywaniu zamówień do kurierów. Załóż konto na portalu furgonetka.pl i zarejestruj swoje umowy. Następnie wykonaj integrację z Warranticon. 

Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Integracja z firmami kurierskimi > Konfiguracja

Dodaj nową integrację.

 • Nazwa użytkownika
  • email / login
 • Hasło
  • dostępu do panelu furgonetka
 • Client ID i Client Secret
 • APIBASEURL
  • https://api.furgonetka.pl
 • APIACCESSTOKENBASEURL
  • https://api.furgonetka.pl
 • Numer Referencyjny
  • Wybierz którą wersję ID zamówienia chcesz zamieścić na liście przewozowym – tą opcję możesz zmieniać w każdym momencie pracy z systemem.
Etap 6. Ustaw pocztę email.

Poczta email potrzebna jest do wysyłania wiadomości systemowych. 

Jeżeli chcesz rozszerzyć mechanizm Shopify o wysyłanie wiadomości do klienta zawierających plik PDF z fakturą lub dowodem sprzedaży, konfiguracja poczty zapewni Ci taką możliwość. 

Rozpocznij od zakładki

Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Ustawienia E-mail > Zarządzaj Ustawieniami E-mail

Wybierz sekcję „Ustawienia SMTP & IMAP”, gdzie należy wprowadzić dane autoryzacji do poczty e-mail. 

Rekomendujemy założyć nową – dedykowaną tej usłudze skrzynkę, bo Warranticon będzie z niej aktywnie korzystać. Jeżeli ustawienia są prawidłowe kliknij opcję „Wygeneruj drzewo i wybierz foldery”, aby wskazać folder odpowiadający za miejsce wejścia wiadomości przychodzących i wychodzących. Po wybraniu zapisz ustawienia.

Koperta nad sekcją menu powinna pokazać ilość wiadomości w skrzynce odbiorczej.

Etap 7. Szablony wiadomości e-mail.

To jaką treść wiadomości chcesz wysyłać do kupującego zależy od Ciebie. Należy to skonfigurować w sekcji szablonów e-mail.

Przejdź od zakładki

Menu > Personalizacja > Szablony Email

Zapoznaj się z listą szablonów – najważniejszy – na początek to szablon „ORDER SUMMARY” – POWIADOMIENIE O UTWORZENIU DOKUMENTU DLA ZAMÓWIENIA.

Aktywuj ten szablon, a podczas jego edycji zdefiniuj tytuł i treść wiadomości wychodzącej. Możesz użyć jednego z dostępnych tagów automatycznych np.:

 • {{OrderApiNumber}} – czyli numer zamówienia z Shopify
 • {{OrderPackageNumber}} – numer listu przewozowego
 • {{OrderTrackingUrl}} – link do monitorowania przesyłki

Załącznik z dokumentem PDF będzie dodany do wiadomości w sposób automatyczny.

Etap 8. Zacznij obsługiwać zamówienia.

Przejdź od zakładki

Menu > Integracje > Synchronizacja ECommerce

Sprawdź historię synchronizacji, sprawdź czy nie pojawiają się nieoczekiwane błędy. Mogą wystąpić również „alerty”, które należy przeprocesować, np.: pojawią się dodatkowe statusy lub typy płatności do sparowania.

Sprawdź także, czy ilość zamówień i kart katalogowych odpowiada aktualnej sytuacji na Shopify. Jeżeli nie zaobserwujesz istotnych odchyleń – oznacza to, że masz już wszystko, aby zacząć pracować z systemem w celu procesowania zamówień.


Odwiedź nasz kanał na YouTube, aby zobaczyć jak działa procesowanie zamówień w integracji ze sklepem internetowym.

Powiązane artykuły
Dokumentacja

Konfiguracja skrzynki pocztowej w Warranticon

3 Min
Źródeł wpływających wezwań może być wiele, a jednym z nich są oczywiście wiadomości e-mail wysyłane na konkretną skrzynkę pocztową np: serwis@nazwatwojejfirmy.pl. Moduł…
DokumentacjaeCommerceModuły

Panel pakowania zamówień - opis tabeli do zarządzania serią zamówień

2 Min
Panel obsługi zamówień to jedno z miejsc w systemie, które koncentruje wiele potrzebnych mechanizmów w jednym miejscu, a elastyczność widoku sprawia, że…
Integracje

Integracja z Subiekt GT

1 Min
Warranticon jest oficjalnym partnerem firmy InsERT będącej producentem i dystrybutorem systemu Subiekt GT – (Rozwiązanie Partnerskie). Dzięki integracji użytkownicy systemu Subiekt GT…