Rozpoczęcie pracy na systemie Warranticon zintegrowanym z platformą Shopify, wymaga aktywacji kilku kluczowych mechanizmów. Konfiguracja jest bardzo prosta i jej wykonanie nie powinno zająć więcej niż 15 minut, po uzyskaniu danych logowania do systemu. Poniższa instrukcja – krok po kroku – opisuje te czynności.
Etap 1. Konfiguracja ustawień firmy.
Na początku konieczne jest ustawienie kilku kluczowych parametrów związanych z przedstawieniem danych Twojej firmy.
Rozpocznij od zakładki
Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe
Wybierz z sekcji „Zarządzaj swoją organizacją” opcję edycji, gdzie należy uzupełnić serię pól. Możesz zacząć od wpisania numeru NIP – i wybrać pomarańczowy przycisk „Wypróbuj auto-uzupełnianie”. Dzięki integracji z bazą GUS, Warranticon pobierze dane adresowe i nazwę firmy.
Jeżeli nazwa firmy jest dość długa użyj skrótu. Wypełnij wszystkie pola łącznie z danymi konta bankowego i danymi kontaktowymi.
W tej sekcji możesz również ustawić avatar – lub logotyp firmy – logo będzie wyświetlane na różnych dokumentach używanych w systemie.
Zapisz ustawienia.
Teraz wykonaj analogiczną czynność dla Podmiotu Organizacji.
W systemie Warranticon możesz wykorzystywać mechanizm wielofirmowości, który pozwoli zaimplementować wiele działalności gospodarczych, jeżeli w jednym systemie chcesz procesować zamówienia z różnych swoich sklepów internetowych. Jeżeli każdy sklep to inna działalność – zdefiniuj je jako podmioty organizacji.
Zrobisz to w zakładce
Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Podmioty Organizacji.
Etap 2. Zdefiniuj magazyn domyślny
Drugi krok to utworzenie domyślnego magazynu fizycznego. Zrobisz to w zakładce
Menu > Magazyn > Magazyny
Kliknij przycisk „dodaj nowe” i określ Nazwę i Kod magazynu – wybierając również podmiot organizacji dedykowany magazynowi. *magazyn możesz przypisać do jednego lub wielu podmiotów organizacji.
Etap 3. Utwórz użytkownika wirtualnego i przygotuj token
Warranticon to system dla użytkowników realnych i wirtualnych. Sklep internetowy traktujemy jako wirtualnego użytkownika, więc przejdź do zakładki
Menu > Ustawienia > Użytkownicy
i dodaj nowego użytkownika. Sugerujemy określić login/kod jako np.: sklep_pl i zdefiniować pozostałe pola.
Nasz nowy wirtualny użytkownik będzie wykorzystywał token do wprowadzenia zamówień i wszystkich pozostałych informacji z Shopify. Zatem teraz utworzymy TOKEN.
Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Tokeny i Źródła API > Manager Tokenów
Wybierz opcję tworzenia nowego tokenu. Ekran przeładuje się i zobaczysz nowy wpis w liście tokenów. Przejdź do edycji tokenu – wskaż użytkownika – tego wirtualnego i ustaw typ tokenu jako „Zaawansowany”. Warto jednocześnie wprowadzić opis, który podpowie nam do czego token będzie użyty.
Teraz wykonamy integrację tokenu z platformą Shopify. Zatem przechodzimy do zakładki
Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Tokeny i Źródła API > Zarządzanie Źródłami API
Klikając w ikonę konfiguracji zobaczymy ekran z logotypem silnika Shopify. Odszukujemy pozycję „Shopify – Ustawienia” i definiujemy następujące pola:
- API URL (np.)
- https://twojsklep.myshopify.com
- API Token
- shpat_*********************
- Token należy utworzyć z poziomu panelu administracyjnego Shopify z sekcji APPS > Developer apps. Wybieramy opcję „Create an app” i ustawiamy nazwę np.: Warranticon dla Twój skep, po czym na widoku konfiguracji ustawiamy odpowiednie uprawnienia. Zapisujemy i uruchamiamy opcję „Install APP”. Przechodzimy do sekcji „API credentials” i kopiujemy „API access token”.
- ShopDomain
- twojsklep.pl
- Domyślny kraj + waluta + stawka VAT
- Ustawiamy zgodnie z preferencjami
- Reguły aktualizacji i synchronizacji
- Ustawiamy zgodnie z preferencjami i zaleceniami
- Mapowanie i dopasowanie
- Kliknij jeden z niebieskich przycisków aby pobrać dostępne magazyny, statusy zamówień i płatności – powiąż je z parametrami dostępnymi w Warranticon.
Zapisz ustawienia.
Etap 4. Sprawdź katalog produktów, stany magazynowe i listę zamówień w Warranticon.
Jeżeli wszystko przebiegło prawidłowo w ciągu 5 minut od zapisania ustawień powinny pojawić się produkty w katalogu, oraz inicjujące dokumenty magazynowe PW (przyjęcia wewnętrzne).
Zsynchronizują się również zamówienia, a na ich podstawie powstaną kontrahenci i rezerwacje towarów na stanach magazynowych. Od teraz Warranticon będzie aktualizował ilości dostępnych produktów na Shopify, na podstawie dokumentów magazynowych jakie stworzysz w systemie.
Etap 5. Kurierzy i Furgonetka.pl
Furgonetka będzie Twoim pośrednikiem w przekazywaniu zamówień do kurierów. Załóż konto na portalu furgonetka.pl i zarejestruj swoje umowy. Następnie wykonaj integrację z Warranticon.
Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Integracja z firmami kurierskimi > Konfiguracja
Dodaj nową integrację.
- Nazwa użytkownika
- email / login
- Hasło
- dostępu do panelu furgonetka
- Client ID i Client Secret
- Wklej z Oauth2
- https://furgonetka.pl/api/aplikacje-oauth
- Zarejestruj nową aplikację, nazwij ją np. Warranticon – i kliknij szczegóły. Skopiuj zaznaczone na czerwono Client ID i Client Secret.
- APIBASEURL
- https://api.furgonetka.pl
- APIACCESSTOKENBASEURL
- https://api.furgonetka.pl
- Numer Referencyjny
- Wybierz którą wersję ID zamówienia chcesz zamieścić na liście przewozowym – tą opcję możesz zmieniać w każdym momencie pracy z systemem.
Etap 6. Ustaw pocztę email.
Poczta email potrzebna jest do wysyłania wiadomości systemowych.
Jeżeli chcesz rozszerzyć mechanizm Shopify o wysyłanie wiadomości do klienta zawierających plik PDF z fakturą lub dowodem sprzedaży, konfiguracja poczty zapewni Ci taką możliwość.
Rozpocznij od zakładki
Menu > Personalizacja > Organizacje Systemowe + Ustawienia E-mail > Zarządzaj Ustawieniami E-mail
Wybierz sekcję „Ustawienia SMTP & IMAP”, gdzie należy wprowadzić dane autoryzacji do poczty e-mail.
Rekomendujemy założyć nową – dedykowaną tej usłudze skrzynkę, bo Warranticon będzie z niej aktywnie korzystać. Jeżeli ustawienia są prawidłowe kliknij opcję „Wygeneruj drzewo i wybierz foldery”, aby wskazać folder odpowiadający za miejsce wejścia wiadomości przychodzących i wychodzących. Po wybraniu zapisz ustawienia.
Koperta nad sekcją menu powinna pokazać ilość wiadomości w skrzynce odbiorczej.
Etap 7. Szablony wiadomości e-mail.
To jaką treść wiadomości chcesz wysyłać do kupującego zależy od Ciebie. Należy to skonfigurować w sekcji szablonów e-mail.
Przejdź od zakładki
Menu > Personalizacja > Szablony Email
Zapoznaj się z listą szablonów – najważniejszy – na początek to szablon „ORDER SUMMARY” – POWIADOMIENIE O UTWORZENIU DOKUMENTU DLA ZAMÓWIENIA.
Aktywuj ten szablon, a podczas jego edycji zdefiniuj tytuł i treść wiadomości wychodzącej. Możesz użyć jednego z dostępnych tagów automatycznych np.:
- {{OrderApiNumber}} – czyli numer zamówienia z Shopify
- {{OrderPackageNumber}} – numer listu przewozowego
- {{OrderTrackingUrl}} – link do monitorowania przesyłki
Załącznik z dokumentem PDF będzie dodany do wiadomości w sposób automatyczny.
Etap 8. Zacznij obsługiwać zamówienia.
Przejdź od zakładki
Menu > Integracje > Synchronizacja ECommerce
Sprawdź historię synchronizacji, sprawdź czy nie pojawiają się nieoczekiwane błędy. Mogą wystąpić również „alerty”, które należy przeprocesować, np.: pojawią się dodatkowe statusy lub typy płatności do sparowania.
Sprawdź także, czy ilość zamówień i kart katalogowych odpowiada aktualnej sytuacji na Shopify. Jeżeli nie zaobserwujesz istotnych odchyleń – oznacza to, że masz już wszystko, aby zacząć pracować z systemem w celu procesowania zamówień.
Odwiedź nasz kanał na YouTube, aby zobaczyć jak działa procesowanie zamówień w integracji ze sklepem internetowym.