Komunikacja? Co jest możliwe i wygodne?

14 października 20200

Nie wiem jak w Waszych firmach, ale ja spotykam się z coraz większym problemem związanym z komunikacją. Nie mówię o aspektach werbalnych, ale o przepływie informacji ważnych dla biznesu.

Oczywiście każdy teraz staje się małym specjalistą od technologii: Skype, Temas, Zoom, Webex i wiele innych narzędzi typu CRM czy Intranet mają swój ważny moment, ale to są narzędzia oderwane od sedna sprawy, zwykle bez integracji z wiedzą firmy. 

Gdy pracujemy nad zadaniem w systemie „ticketowym” lub innym mechaniźmie crmo’podobnym wtedy mamy dylemat komunikacyjny powodowany zwykłym brakiem czasu lub lenistwem. Gdy zadanie zostanie rozwiązane powinniśmy zostawić ślad dla innych lub przypomnienie dla siebie samego. Najlepiej jest to zrobić w miejscu, do którego na pewno wrócimy, gdy problem się powtórzy lub w innym przypadku pojawi się podobny. 

Warranticon został wyposażony w mechanizm podobny do systemów społecznościowych – czyli budujemy ścianę wiadomości, ale automatycznie otagowanych. Co to oznacza? – Właściwie to że budujemy notatki przy zadaniu, produkcie, lub firmie, z którą obecnie pracujemy. Chcemy zapamiętać jakiś niuans, który pojawił się w konkretnej sytuacji, ale często sam fakt rozwiązania problemu, zmęczenie tematem i brak czasu, powoduje, że tego nie robimy.

Publikowanie notatek we właściwym miejscu staje się drogowskazem dla naszych następców albo dla osób, które patrzą na problem z innego punktu widzenia. Technik zwróci uwagę na problem, który może być pretekstem do działania dla handlowca lub działu obsługi klienta, lub nawet kluczowym argumentem w negocjacjach – dla kadry menedżerów. Teoretycznie do tego służy CRM, ale tego typu systemy są zazwyczaj zbyt skomplikowane lub zbyt wąskie funkcjonalnie – a ostatecznie nikt nie chce ich wykorzystywać. 

Warranticon to nie CRM w sensie bezpośrednim, ale jego funkcjonalność jest często zdecydowanie bardziej wydajna w działaniach operacyjnych – bo podana w konkretnym przypadku i w sposób bardzo przystępny.

Komunikacja wewnętrzna nabiera innego znaczenia, gdy pracujemy na systemie przyjemnym i zorientowanym na meritum sprawy. Zbudowanie pewnej kultury organizacyjnej, a co za tym idzie, implementacja dobrych praktyk w realnych działaniach, jest tym czego nie posiadają nawet najbardziej popularne komunikatory. 

Biznes powinien opierać się na informacji, która sama do nas dociera wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna. Tak to się właśnie stanie, gdy Warranticon będzie wspierał Twój biznes.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie prezentowany przy odpowiedzi. Wymagane pola zaznaczone są gwiazdką *

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

bt_bb_section_top_section_coverage_image