eCommerceOferta dla ...

Jak się wyróżnić w branży retail?

2 Min

Innowacyjne rozwiązania dla branży retail

Systemy jakie są poszukiwane w branży retail dotykają bardzo wielu aspektów działalności i stają się coraz bardziej innowacyjne z perspektywy nie tylko automatyzacji, ale i sposobu implementacji. Punkty sprzedaży stacjonarnej są miejscem w którym zadbać o dobre wrażenie konsumenta więc w zależności od usługi lub produktów jakie oferuje firma, trzeba traktować sytuację w sposób dedykowany.

Warranticon jako system wspierający procesy operacyjne pomaga na kilku płaszczyznach:

 • logistyka sprzedaży – czyli dostęp do informacji o stanach magazynowych towarów (WMS);
 • rozliczanie transakcji – czyli możliwość utworzenia dokumentu sprzedaży (paragon, faktura itp.);
 • obsługa gwarancji – poprzez dedykowany formularz gwarancyjny udostępniany podczas zakupu, a następnie gdy zdarzenie nastąpi, wsparcie w procesie realizacji zgłoszenia gwarancyjnego;
 • synergia ze sprzedażą online – eCommerce – co ma szczególne znaczenie, gdy towar nie jest dostępny w punkcie sprzedaży, a klient jest gotowy za produkt zapłącić. Wówczas świetnym efektem jest zamknięcie sprzedaży z wykorzystaniem kanału online.

blake wisz unsplash to warranticon 2

Gdy towar jest dostępny na magazynie internetowym, a klient wyraża chęć zakupu, udostępnij tą możliwość. Odczucie klienta, który uzyska świadomość, że paczka już do niego wędruje na wskazany adres, będzie na pewno miało niezwykle duże znaczenie w perspektywie jego satysfakcji.


Dla branży retail i ecommerce

Sprzedaż internetowa i stacjonarna funkcjonuje w niezwykłej symbiozie, szczególnie jeżeli mówimy o produktach szybko rotujących. Natomiast wyjątkowo ciekawym zagadnieniem są produkty zaawansowane technologicznie – gdzie opieka posprzedażowa odgrywa niezwykle ważną rolę. Sprzedając produkt premium o wysokiej wartości – warto jest wskazać klientowi jak może się kontaktować ze sprzedawcą w przypadku awarii i potrzeby zgłoszenia reklamacji. – Do tego celu powstała w systemie Warranticon – Strefa Klienta – dzięki której zgłoszenia od klientów pojawiają się w jednym miejscu i komunikacja w sprawie problemu lub potrzeb klienta jest transparent i szybka.

warranticon commerce

Skrojone na miarę branży retail

Warranticon oferuje obsługę serii procesów popularnych w systemach sprzedaży w sposób innowacyjny i zintegrowany z rozwiązaniami towarzyszącymi.

Integracja z silnikami sklepów internetowych i systemami ERP

Dzięki integracjom i wbudowanym mechanizmom WMS mamy potężną bazę informacji, którą można zastosować w procesie komunikacji z klientem. Do tego celu niezbędne są odpowiednie nośniki informacji, a w tym aspekcie Ediko Sp. z o.o. – jako producent systemu Warranticon – posiada szczególną wartość dodaną. W portfolio firmy znajduje się również gama produktów pod marką Welliot.

Innowacyjne wykorzystanie technologii elektronicznego papieru w branży retail.

Wykorzystując elektroniczny papier do komunikacji informacji o produktach staje się wyjątkowo atrakcyjną alternatywą, dla popularnych monitorów standardu LCD. Papier elektroniczny posiada unikalną cechę energooszczędności i wyjątkowej ergonomii użycia. Dzięki mobilności ekranu Welliot, możliwy jest jego montaż w dowolnym miejscu – bez konieczności doprowadzania źródła energii. Prezentowane dane są dynamiczne i zdalnie zarządzane więc komfort dla sprzedawcy wyraźnie wzrasta.

Wykorzystanie technologii Ediko z zakresu Warranticon i Welliot to możliwość:

 • unikalnego sposobu prezentowania informacji o produkcie w punktach sprzedaży,
 • sprawnego prezentowania danych związanych z dyrektywą Omnibus – o cenach promocyjnych produktów,
 • dostarczania informacji o dostępności produktu w różnych kanałach sprzedaży,
 • atrakcyjnego prezentowania promocji produktowych z optymalizacją kosztów związanych z modyfikacją treści,
 • zastąpienia klasycznego papieru w sklepie stacjonarnym.

 

Potrzebujesz wdrożyć rozwiązanie it skrojone na miarę?

Skontaktuj się z nami.

   

   

   

  Related posts
  Case StudyeCommerce

  VAT-OSS, czyli procedura upraszczająca sprzedaż zagraniczną dla przedsiębiorców

  3 Mins read
  Od 1 lipca 2021 roku w życie weszła procedura VAT-OSS, która ma ułatwić przedsiębiorcom sprzedającym towary i usługi na rynkach zagranicznych rozliczanie…
  Case StudyeCommerce

  Jak skutecznie zwiększyć sprzedaż online? Oto 9 kluczowych wskazówek dla każdego przedsiębiorcy, który chce osiągnąć sukces w e-commerce.

  5 Mins read
  W dzisiejszych czasach e-commerce jest jednym z najbardziej rozwijających się sektorów biznesowych, a skuteczna sprzedaż online staje się kluczowa dla sukcesu wielu…
  Oferta dla ...Serwis

  System dla serwisu

  4 Mins read
  Kompleksowe, zintegrowane rozwiązanie do zarządzania serwisem w chmurze. Rozwiązanie, które porządkuje działania operacyjne związane z naprawami zlecanymi przez klientów, budując jednocześnie bazę…