PakietySerwis

FSM – System Serwisowy z analizą danych IoT

4 Min

System Serwisowy – dla wymagających przedsiębiorstw. Taka wizja pojawiła się w firmie Ediko Sp. z o.o., która miała wówczas za sobą, ponad 20 letnie doświadczenie w serwisowaniu urządzeń drukujących. Doświadczenie oraz potrzeby klientów przerodziło się w system, który w pierwszej wersji realizował jedynie funkcjonalności Serwisowe – ale w sposób wyjątkowy – bo spójny z rozwijającymi się potrzebami technologii IoT – czyli Internetu Rzeczy (eng: Internet of Things).

Czym jest FSM? Field Service Management.

Zarządzanie usługami serwisowymi to proces, który opiera się na odpowiednim planowaniu „zadań”, które mają na celu rozwiązanie problemów komunikowanych przez kontrahentów w formie „zgłoszeń” serwisowych, gwarancyjnych lub po prostu potrzeb realizacji usług. To scenariusz zbieżny z mechanizmami klasycznych Systemów Ticketowych – (zobacz więcej o pakiecie Tickets). Jednak jeżeli oczekiwania Twojej firmy są zdecydowanie większe – FSM – to rozwiązanie z którego możesz skorzystać już dziś.  

Zbiór funkcjonalności modułowych


Warranticon to adaptacja serii modułów, które w połączeniu stanowią pełen pakiet funkcjonalny pozwalający zarządzać zgłoszeniami. Jednak kluczowe dla FSM jest to, aby pozyskiwać zgłoszenia z różnych źródeł, a najlepiej, ze źródeł możliwie maksymalnie zautomatyzowanych. Technologia M2M rozwija się bardzo dynamicznie i w firmie Ediko – ten aspekt stał się bardzo ważny z perspektywy monitorowania urządzeń drukujących, które w swojej złożoności okazują się być bardzo wymagające dla biznesu, zarówno serwisowo jak i eksploatacyjnie.

warranticon core chart

Schemat Modułów dedykowanych FSM

Oprogramowanie do zarządzania usługami terenowymi (oprogramowanie FSM) pomaga firmom zapewnić skuteczną obsługę „na miejscu”, śledząc zadania, zarządzając personelem i utrzymując wgląd w operacje. Typowe funkcje oprogramowania do zarządzania usługami terenowymi obejmują m.in.:

 • zarządzanie zleceniami pracy
 • zarządzanie zapasami
 • wysyłka
 • planowanie
 • śledzenie floty
 • raportowanie i analityka

Funkcje te zwiększają koordynację między biurem domowym, magazynem i technikami terenowymi, oszczędzając czas i pieniądze firmy przy jednoczesnym przyspieszeniu transakcji. Narzędzia te zwiększają automatyzację usług terenowych (FSA) w celu wyeliminowania ręcznej pracy z zadań biurowych, takich jak planowanie, wysyłanie i dopasowywanie umiejętności.

Porównaj ogólną ofertę Warranticon FSM i Warranticon Tickets – tutaj.

 

Procesowanie Zgłoszeń


Cała mechanika obsługi zgłoszeń opisana została w Pakiecie Tickects – więc zainteresowanych szczegółami odsyłamy do opisu tego pakietu. W FSM – wszystkie te mechanizmy są oczywiście dostępne, ale zostały istotnie rozbudowane i na tym się teraz skoncentrujemy. 

Biblioteka Liczników – Metryki IoT

FSM jako kategoria systemów serwisowych rozwija się szczególnie dynamicznie z uwagi na coraz bardziej zaawansowane technologie jakie są implementowane w towarzyszących nam maszynach. Przytaczana wyżej drukarka, jest urządzeniem o mocy zdecydowanie większej niż sonda kosmiczna, która poleciała w kosmos, zatem i oczekiwania klientów, którzy kupują od firmy serwisowej usługi związane z serwisem, są zdecydowanie większe.

Urządzenia włączone w Internet Rzeczy, komunikują się między sobą, natomiast odpowiednie algorytmy analizują dane pracy urządzeń i generują określone wnioski.

 • drukarka, której skończyły się materiały eksploatacyjne, może przekazać informację od systemu serwisowego, z żądaniem wysłania brakujących tonerów,
 • samochód osobowy, po osiągnięciu określonego przebiegu może wysłać żądanie umówienia terminu przeglądu okresowego;
 • kosz na śmieci, zarządzany przez służby miejskie może zaraportować zapełnienie i wysłać komunikat o potrzebie podjazdu służb sprzątających;

Przykłady powyżej można mnożyć, natomiast są one dla FSM szansą na istotne podniesienie wydajności i jakości usług serwisowych. Warranticon – posiada bardzo zaawansowany mechanizm analityki danych metrycznych, który gromadzi dane z różnych obiektów i na bieżąco je analizuje, generując zgłoszenia w odpowiednich sytuacjach. 

Warranticon = Gwarancja = Warranty

Nie przypadkiem nazwaliśmy nasz system wplatając w markę słowo „Gwarancja”. Warranticon posiada mechanizmy rozbudowujące katalog produktów o serię cech właściwych urządzeniom zaawansowanym technologicznie.

 • Wbudowany mechanizm kontroli terminu gwarancji
 • Wbudowany harmonogram przeglądów okresowych
 • Monitoring poziomu zużycia produktu
 • Inwentaryzacja poprzez opisanie produktu numerem seryjnym
 • Możliwość dodawania dodatkowych etykiet dla serwisowanych produktów
 • Opcja przypisywania zgłoszeń i zadań do unikalnego urządzenia
 • Możliwość tworzenia zadań błyskawicznych – klasyczne „do zrobienia” (eng. to do list
 • Możliwość kosztorysowania usług
 • Udostępnienie strefy klienta z podglądem użytkowanych produktów i historią ich zgłoszeń
 • Możliwość tworzenia umów serwisowych o standardzie rozliczania w modelu TCO (eng.: Total Cost Ownership)

… to tylko kilka z całej masy mechanizmów wbudowanych w moduł FSM.

QR to SMS, Barrcode to Scan

Świadczysz usługi serwisowe i szukasz kanału komunikacji z klientem – Warranticon pomoże Ci w bardzo nowoczesny i obecnie wyjątkowo popularny sposób. Naklej na produkt etykietę z kodem QR, aby:

 • automatycznie przekierować użytkownika do możliwości redagowania wiadomości SMS do serwisu z wprowadzoną już treścią, która pomoże zidentyfikować produkt. SMS: „Proszę o kontakt w sprawie problemu z urządzeniem marki X, numer seryjny Y.”
 • automatycznie przekierować do Strefy Klienta, uruchamiając widok określonego produktu.

Warranticon jako system serwisowy – jest rozwiązaniem dojrzałym i praktycznym, bo stworzonym i użytkowanym przez firmę serwisową. Ewolucja biznesu pozwoliła opracować takie rozwiązanie, które jest przystępne cenowo i bardzo bogate w funkcjonalności.

Zamów Warranticon FSM już teraz.

Napisz do nas.


   

  Zostaw nam informację poprzez wypełnienie powyższego formularza. Skontaktuje się z Tobą nasz konsultant, który poprowadzi proces weryfikując potrzeby i oczekiwania.

  Powiązane artykuły
  Oferta dla ...Serwis

  System dla serwisu

  4 Min
  Kompleksowe, zintegrowane rozwiązanie do zarządzania serwisem w chmurze. Rozwiązanie, które porządkuje działania operacyjne związane z naprawami zlecanymi przez klientów, budując jednocześnie bazę…
  eCommercePakiety

  Hello Shopify! Pakiet Startowy dla platformy Shopify

  2 Min
  Shopify to silnik sklepów internetowych, który w bardzo szybkim tempie zdobywa uznanie użytkowników. Jest to jednak wyłącznie platforma eCommerce, która w pewnych…
  eCommercePakiety

  Dla sklepów eCommerce - system wsparcie sprzedaży online i stacjonarnej

  4 Min
  Pakiet eCommerce to całe spektrum funkcjonalności, które mają wpływ na szybkość obsługi zamówień. Prowadząc sprzedaż internetową, najistotniejsze jest to, aby klient tak…