Epson – Case Study Info

Epson – Case Study

26 marca 20210

Dzięki współpracy i wymianie wiedzy powstał nowatorski system wspierający serwis terenowy w zakresie zarządzania drukiem i urządzeniami.

Ediko – zarządzanie drukiem w XXI wieku

Ediko Sp. z o.o. to polska firma świadcząca kompleksowe usługi zarządzania środowiskiem druku dla biznesu (ang. Managed Print Services). Wysoka jakość usług związanych z urządzeniami do druku to przede wszystkim efekt doświadczenia, pozyskiwanego od ponad 20 lat. Aktywna współpraca Ediko z wiodącymi dostawcami sprzętu, takimi jak Epson, pozwoliła na zbudowanie silnych kompetencji, niezbędnych do świadczenia usług outsourcingu. Firma jest też autorem innowacyjnego systemu informatycznego o nazwie Warranticon – który został stworzony jako narzędzie wspierające zarządzanie serwisem terenowym.

Trudny rok koronowirusa

Firmy z branży bazującej na świadczonych usługach w oparciu o zarządzanie środowiskiem druku, stoją przed niebanalnym wyzwaniem jakie zostało spotęgowane w okresie pandemii Covid-19. Zmniejszający się popyt na drukowanie oraz coraz większe oczekiwania klientów biznesowych związane z usługami MPS powodują, że coraz mniej firm jest w stanie świadczyć usługi na zadowalającym poziomie. Informatyzacja środowiska biurowego oraz potrzeba maksymalnego dostosowania infrastruktury i procesów w odpowiedzi na zjawiska związane z pracą zdalną wpływa także na praktykę obsługi środowiska druku.

Współpraca procentuje

Firma Epson skonstruowała bardzo ciekawy mechanizm dzielenia się wiedzą w oparciu o budowanie globalnej bazy danych bazującej na platformie CNET. Dzięki tej platformie błyskawicznie rozszerzana jest informacja związana ze specyfiką urządzeń marki Epson.

Moment w którym firma pracuje na systemie serwisowym lub systemie zarządzającym zadaniami i ma możliwość integracji systemy z platformą CNET generuje szereg korzyści nie tylko dla operatorów systemu, którzy jednym kliknięciem dostarczają innym potężną bazę informacji o produktach, ale również klientom, którzy za pośrednictwem dostępu do tzw. strefy klienta w jednym miejscu posiadają dostęp do kompleksowej informacji o produkcie który użytkują.

Aplikacja Warranticon, której autorem jest firma Ediko, dostępna jest z poziomu wirtualnej chmury, zatem każdy użytkownik będący pracownikiem firmy serwisującej, a także pracownik kontrahenta, dla którego świadczone są usługi, ma dostęp do istotnych zasobów przez całą dobę. Nie ma konieczności szukania w różnych miejscach w internecie – wyszukując produkt w systemie, wszystkie informacje udostępniane oraz na bieżąco moderowane przez firmę Epson, dostępne są błyskawicznie.

https://warranticon.com/wp-content/uploads/2021/03/epson-casestudy.jpg

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie prezentowany przy odpowiedzi. Wymagane pola zaznaczone są gwiazdką *

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

bt_bb_section_top_section_coverage_image