Epson – Case Study Info

Epson – Case Study

26 marca 20210

Dzięki współpracy i wymianie wiedzy powstał nowatorski system wspierający serwis terenowy w zakresie zarządzania drukiem i urządzeniami.

 

Ediko – zarządzanie drukiem w XXI wieku

 

Ediko Sp. z o.o. to polska firma świadcząca kompleksowe usługi zarządzania środowiskiem druku dla biznesu (ang. Managed Print Services). Wysoka jakość usług związanych z urządzeniami do druku to przede wszystkim efekt doświadczenia, pozyskiwanego od ponad 20 lat. Aktywna współpraca Ediko z wiodącymi dostawcami sprzętu, takimi jak Epson, pozwoliła na zbudowanie silnych kompetencji, niezbędnych do świadczenia usług outsourcingu. Firma jest też autorem innowacyjnego systemu informatycznego o nazwie Warranticon – który został stworzony jako narzędzie wspierające zarządzanie serwisem terenowym.

Trudny rok koronowirusa

Firmy z branży bazującej na świadczonych usługach w oparciu o zarządzanie środowiskiem druku, stoją przed niebanalnym wyzwaniem jakie zostało spotęgowane w okresie pandemii Covid-19. Zmniejszający się popyt na drukowanie oraz coraz większe oczekiwania klientów biznesowych związane z usługami MPS powodują, że coraz mniej firm jest w stanie świadczyć usługi na zadowalającym poziomie. Informatyzacja środowiska biurowego oraz potrzeba maksymalnego dostosowania infrastruktury i procesów w odpowiedzi na zjawiska związane z pracą zdalną wpływa także na praktykę obsługi środowiska druku.

Współpraca procentuje

Firma Epson skonstruowała bardzo ciekawy mechanizm dzielenia się wiedzą w oparciu o budowanie globalnej bazy danych bazującej na platformie CNET. Dzięki tej platformie błyskawicznie rozszerzana jest informacja związana ze specyfiką urządzeń marki Epson.

Moment w którym firma pracuje na systemie serwisowym lub systemie zarządzającym zadaniami i ma możliwość integracji systemy z platformą CNET generuje szereg korzyści nie tylko dla operatorów systemu, którzy jednym kliknięciem dostarczają innym potężną bazę informacji o produktach, ale również klientom, którzy za pośrednictwem dostępu do tzw. strefy klienta w jednym miejscu posiadają dostęp do kompleksowej informacji o produkcie który użytkują.

Aplikacja Warranticon, której autorem jest firma Ediko, dostępna jest z poziomu wirtualnej chmury, zatem każdy użytkownik będący pracownikiem firmy serwisującej, a także pracownik kontrahenta, dla którego świadczone są usługi, ma dostęp do istotnych zasobów przez całą dobę. Nie ma konieczności szukania w różnych miejscach w Internecie – wyszukując produkt w systemie, wszystkie informacje udostępniane oraz na bieżąco moderowane przez firmę Epson, dostępne są błyskawicznie.

 

Bądź na bieżąco

Zainteresował Cię ten artykuł? Zapisz się do naszego newslettera po więcej!

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach i możliwościach współpracy? Zapraszamy do kontaktu.

https://warranticon.com/wp-content/uploads/2021/03/epson-casestudy.jpg

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie prezentowany przy odpowiedzi. Wymagane pola zaznaczone są gwiazdką *

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.