eCommercePakiety

Dla sklepów eCommerce – system wsparcie sprzedaży online i stacjonarnej

4 Min

Pakiet eCommerce to całe spektrum funkcjonalności, które mają wpływ na szybkość obsługi zamówień. Prowadząc sprzedaż internetową, najistotniejsze jest to, aby klient tak szybko jak zamawia i płaci, otrzymał również przesyłkę. Natomiast Warranticon – wie, że skompletowanie paczki to nie taka błyskawiczna sprawa. Dlatego właśnie potrzebne jest narzędzie, które wpłynie na efektywność i wydajność działań operacyjnych.

Zamówienia z różnych źródeł – czyli silniki sklepów internetowych.


Pierwszy najbardziej kluczowy temat to oczywiście integracja z silnikiem sklepu internetowego. Taka synergia systemu Warranticon wykorzystująca wielopoziomową komunikację, skutkuje tym, że wszystkie zamówienia od klientów, wraz ze szczegółami płatności, dostawy i danymi klienta – pojawiają się w jednym miejscu

Posiadamy wiele dostępnych możliwości integracji na przykład z platformami chmurowymi (jak Shopify), czy dedykowanymi instancjami (jak PrestaShop). Komunikacja z platformą eCommerce jest zazwyczaj dwustronna, czyli Warranticon nie tylko przyjmie informacje ze sklepu, ale również zaktualizuje status zamówienia, tak aby w dwóch miejscach pojawiły się te same informacje, a co najważniejsze – uporządkuje sytuację ze stanami magazynowymi produktów.

System Magazynowy dla eCommerce (WMS).

Pakiet eCommerce posiada wiele ważnych funkcjonalności magazynowych, które pozwalają kontrolować np. stan magazynowy konkretnych produktów, a także odpowiednio oznakować towar. Mechanizmy WMS – czyli eng: Warehouse Management System, to standard, który właściwie wdrożony, pomaga nam lepiej zarządzać firmą. Odpowiednia nomenklatura dokumentów (Przyjęcie Wewnętrzne, Wydanie Zewnętrzne, czy Przesunięcie Międzymagazynowe) to wiedza, której nie trzeba specjalnie tłumaczyć specjalistom ds. magazynu, dlatego też korzyści pojawiają się nie tylko na tle przejrzystości działań, ale także ciągłości rekrutacji. 

Integracja z silnikiem eCommerce, automatycznie tworzy karty produktów i buduje ich stany magazynowe. Łatwy start to początek nowej jakości w Twoim sklepie internetowym.
Warranticonn

Wśród funkcjonalności systemu magazynowego nie brakuje tych podstawowych, natomiast wraz z wzrostem oczekiwań, właściciel sklepu internetowego może decydować o kolejnych rozszerzeniach. Przykładowo średnio rozbudowany magazyn może mieć potrzebę wdrożenia czytników kodów kreskowych – taka funkcjonalność jest oczywiście standardem pakietu eCommerce. Natomiast wymagający użytkownik może potrzebować kolektora danych – to nieco droższa inwestycja, ale w dłuższym okresie czasu, na pewno bardzo wartościowa, ponieważ jednym urządzeniem wykonujemy wiele automatycznych czynności magazynowych. 

Zapraszamy jednocześnie do zapoznania się z serią informacji na naszym portalu, które dotyczą zagadnień #eCommerce.

Wybór właściwego procesu, który będzie wdrożony w sklepie internetowym to bardzo ważne zagdanienie. Aby nie zablokować swoich możliwości na przyszłość warto jest odpowiednio ułożyć narzędzia jakimi będą posługiwać się pracownicy obsługujący sklep i magazyn dlatego … 

Warranticon jest dedykowanym narzędziem dla logistyki i procesów po-sprzedażowych, marketing oraz promocja – powinna być odseparowana od systemów magazynowych.
Warranticon

Mamy pewne przekonanie, że rozwój biznesu to właściwe podejście do systemów informatycznych, a im większy jest ten system i im bardziej rozbudowany w różnych kierunkach – tym bardziej kosztowny lub awaryjny. Warranticon nie jest klasycznym systemem ERP – mimo, że faktycznie pomaga zarządzać przedsiębiorstwem na wielu płaszczyznach, to nie dotyka serii zagadnień wrażliwych. To co możesz z przeprocesować w Warranticon to:

 • Przyjmiesz i obsłużysz zamówienie ze sklepu internetowego
  • skompletujesz paczkę lub wiele paczek na raz,
  • skontrolujesz prawidłowość kompletowanych produktów, wykorzystując czytniki kodów lub listy kompletacji,
  • upewnisz się że właściwy produkt wchodzi do paczki,
  • rozliczysz zamówienie dokumentem sprzedaży: paragon, faktura VAT itp,
  • wydrukujesz dokument na dedykowanym urządzeniu drukarka dokumentów, drukarka paragonów, drukarka etykiet,
  • błyskawicznie utworzysz list przewozowy sprawdzając poprawność danych,
  • wygenerujesz dokument zwrotu lub list do klienta.
 • Przeprowadzisz zwrot produktu
  • szybko przywracając produkt do sprzedaży,
  • wykorzystując kod QR, który przyśpieszy proces znalezienia zamówienia,
  • zwrócisz pieniądze klientowi, wykorzystując integrację np. z przelewy24.
 • Utrzymasz komunikację z klientem
  • informując go SMSem lub eMailem o zmianie statusu zamówienia,
  • odpowiesz mu automatycznie na zgłoszenia reklamacyjne lub serwisowe,
  • przeprocesujesz naprawę produktu poprzez przydzielenie zadania do właściwych osób lub firm,
  • udostępnisz klientowi Strefę Klienta – z ważnymi dla niego informacjami, jeśli sprzedajesz produkty zaawansowane technicznie i dodatkowo procesujesz np. gwarancję lub przeglądy okresowe sprzętu.

Stabilny system w nowoczesnej technologii .Net


Warranticon był tworzony z myślą o pracy z dużą ilością danych. Odpowiednio zaimplementowane technologie informatyczne udrażniają możliwość skalowania wymagań względem systemu, dlatego niezależnie od tego czy obsługujesz 1 sklep z setką zamówień miesięcznie, czy 100 sklepów z milionowymi ilościami zamówień, jesteśmy w stanie zagwarantować tą samą wydajność i efektywność działania systemu.  

System Warranticon posiada serię mechanizmów z zakresu IoT – czyli Internetu Rzeczy, które to mechanizmy przetwarzają tysiące danych na sekundę. To standard, który wielkimi krokami wchodzi niemal w każdy aspekt życia człowieka i biznesu. Zaawansowane magazyny posiadają już wbudowane procesy automatyzacji, np. rozlokowywania produktów dronami, czy lokalizowania palet urządzeniami z technologią NFC. Jeżeli działalność przedsiębiorstwa rośnie i zyskuje coraz bardziej złożone technologicznie potrzeby – Warranticon będzie właściwym narzędziem, które nie zatrzyma tempa rozwoju.

Jak zacząć, co zmienić, jak zaplanować działania?

To pytania wcale nie tak oczywiste, dlatego zachęcamy do sprawdzenia gotowych mechanizmów, lub do rozmowy w celu wypracowania dedykowanych funkcjonalności. Chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem i kompetencjami, bo wraz z wzrostem sprzedaży naszych klientów, popularność i zainteresowanie naszym systemem wzrasta. 

Napisz do nas.


   

  Zostaw nam informację poprzez wypełnienie powyższego formularza. Skontaktuje się z Tobą nasz konsultant, który poprowadzi proces weryfikując potrzeby i oczekiwania.

  Zapraszamy jednocześnie do zapoznania się z serią informacji na naszym portalu, które dotyczą zagadnień #eCommerce.

  Rekomendowane dla eCommerce

  Co warto zaplanować w zakresie prowadzenia sprzedaży online? Jakie mechanizmy dobrze jest zaimplementować w odpowiednim czasie, a jakich lepiej unikać?

  Pros

  • +Precyzyjna kontrola zdarzeń i ruchów magazynowych
  • +Utrzymywanie wielu magazynów funkcyjnych (np. produkty uszkodzone, zwroty, w drodze itp)
  • +Znakowanie towaru kodami kreskowymi
  • +Zarządzanie lokacjami magazynowymi
  • +Tworzenie dokumentów sprzedaży (paragony, faktury i inne)
  • +Drukowanie dokumentów
  • +Tworzenie listów przewozowych
  • +Kontrola ścieżki przesyłki
  • +Tworzenie ścieżki kompletacji
  • +Możliwość kompletowania w różnej kolejności

  Cons

  • -Często marginalizowana jest kwestia związana z nadsprzedażą wynikająca z tego, że wiele osób pracuje na tym samym systemie. Warranticon zabezpiecza taki scenariusz, dzięki czemu stany magazynowe we wszystkich miejscach są odpowiednio synchronizowane. To gwarantuje, że w sprzedaży są tylko te produkty które faktycznie są na magazynie.
  Related posts
  Case StudyeCommerce

  VAT-OSS, czyli procedura upraszczająca sprzedaż zagraniczną dla przedsiębiorców

  3 Mins read
  Od 1 lipca 2021 roku w życie weszła procedura VAT-OSS, która ma ułatwić przedsiębiorcom sprzedającym towary i usługi na rynkach zagranicznych rozliczanie…
  Case StudyeCommerce

  Jak skutecznie zwiększyć sprzedaż online? Oto 9 kluczowych wskazówek dla każdego przedsiębiorcy, który chce osiągnąć sukces w e-commerce.

  5 Mins read
  W dzisiejszych czasach e-commerce jest jednym z najbardziej rozwijających się sektorów biznesowych, a skuteczna sprzedaż online staje się kluczowa dla sukcesu wielu…
  eCommerceOferta dla ...

  Jak się wyróżnić w branży retail?

  2 Mins read
  Innowacyjne rozwiązania dla branży retail Systemy jakie są poszukiwane w branży retail dotykają bardzo wielu aspektów działalności i stają się coraz bardziej…