Dane metryczne – jak je zdobyć? Info

Dane metryczne – jak je zdobyć?

4 listopada 20200

Metodologia sporządzenia umowy musi zapewniać obie strony o wzajemnych interesach jej realizacji. Tak jest też w przypadku umowy serwisowej. Umowy serwisowe zawierane między firmą a klientem końcowym polegają na tym, iż zapewniamy klienta o obsłudze serwisowej w przypadku awarii, o dostawie materiałów eksploatacyjnych czy o wykonywaniu przeglądów technicznych. Wobec tego ustala się ratę najmu i/lub ryczałt, czyli na przykładzie naszej firmy określony koszt i ilość wykonanych wydruków w ciągu miesiąca. Istnieją też umowy, w którym wartość faktury jest zależna tylko i wyłącznie od ilości wykonanych kopii. Dane metryczne, które są niezbędne do rozliczenia umowy musimy pozyskać z urządzeń.

Umowy serwisowe zawierane są na urządzenia i usługi. Najczęściej bazują właśnie na jakichś danych metrycznych, które pozyskujemy od klienta. Może być to przebieg, licznik urządzenia, poziom zużycia eksploatacji, żywotność baterii czy czas pracy danego urządzenia lub jego części wymiennych.

Zdobycie takich informacji, wymaga od nas czasu i zaangażowania.  Informacje na temat urządzeń zazwyczaj pozyskujemy od osób kontaktowych w danej firmie. Ale zdarzają się sytuacje losowe, albo niedopatrzenie i tych danych od klienta nie uzyskujemy. Gdy przychodzi czas wystawienia faktury, dwoimy się i troimy, by uzyskać ważny dla kwoty rozliczenia licznik. Jednak często, przez utrudnienia w komunikacji z klientami, jesteśmy o to stratni…

Dodatkowo często zdarza się, że klient, u którego mamy umowę, potrzebuje materiałów eksploatacyjnych czy części zamiennych „na już”, ponieważ urządzenie przestało działać. Co wtedy, gdy nie jesteśmy przygotowani? Wychodzimy nieprofesjonalnie w świetle firm, które znają zapotrzebowanie klienta, jeszcze zanim cokolwiek im on zasygnalizuje. System Warranticon pozwala stać się taką firmą.

Aby dbać o odpowiedni stan maszyny, trzeba monitorować jej eksploatację. Pozwala to wydłużyć żywotność urządzenia, a także zapobiec jego awarii. Prawidłowa eksploatacja ma także często wpływ na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu.

Co oferuje nam system serwisowy, aby ten problem rozwiązać? 

  1. W Warranticon mamy możliwość manualnego wprowadzenia licznika do systemu. Dzięki temu, że wprowadzamy licznik do konkretnego urządzenia wiemy, ile czasu potrzebne było na zużycie tonera, zużycie bębna czy innych materiałów eksploatacyjnych i obliczyć prognozę, kiedy może stać się podobna sytuacja przy statystycznym użytkowaniu. W związku z tym, możemy przygotować się magazynowo na zapotrzebowanie klientów. Znamy też historię eksploatacji każdego urządzenia
  2. W Warranticon istnieje tzw. Strefa Klienta. Klient dostaje możliwość zalogowania się do systemu, gdzie będzie miał informacje dotyczące jego urządzeń, umów i faktur. W związku z tym klient sam może wprowadzić dane metryczne do systemu na podstawie których zostanie rozliczona umowa. Dzięki temu komunikacja z klientem odbywa się w sposób zautomatyzowany.
  3. Warranticon ma możliwość powiązania z systemami do monitoringu. Wiele firm tworzy rozwiązania chmurowe, rozwiązania do monitoringu i inwentaryzacji urządzeń. My też w swoim asortymencie takim rozwiązaniem kierowanym dla urządzeń drukujących dysponujemy (MPS Satellite – kliknij, aby przejść do strony systemu). Wiele liczników z urządzeń elektrycznych jest już powiązane z siecią klienta więc te informacje wysyłane są do określonych zbiorów, z których można pozyskiwać interesujące nas dane za zgodą administratorów. Dzięki temu, wiemy na bieżąco o wszystkich trendach w użyciu danych urządzeń, znamy ich żywotność, poziom eksploatacji i możemy przewidzieć ewentualne awarie, jeszcze zanim do nich dojdzie.
  4. W Warranticon istnieje powiązanie między zleceniami a rozliczeniami. Jeśli nie otrzymamy licznika od klienta, a serwisant w miesiącu rozliczeniowym miał zlecenie u klienta – możemy podciągnąć dane metryczne z zlecenia do rozliczenia i na podstawie tego licznika wystawić fakturę.

Jak jeszcze może nas wspierać Warranticon? Jakimi mechanizmami dysponuje? O tym opowiem więcej wkrótce…

https://warranticon.com/wp-content/uploads/2020/11/counters-metrics-warr.jpg

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie prezentowany przy odpowiedzi. Wymagane pola zaznaczone są gwiazdką *

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

Ediko Sp. z o.o. 2020 – warranticon.com – wszystkie prawa zastrzeżone.

bt_bb_section_top_section_coverage_image